Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2019

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła. Sumie będzie przewodniczył Ks. Kan. Zygmunt Słomski z Gdańska Jasienia a modlitwę ubogaci Chór z parafii św. Karola Boromeusza z Gdyni Fikakowa.
 2. Po modlitwach około godz. 14.30 do 18.00 zapraszamy wszystkich na  „minifestyn odpustowy” przy muzyce i zabawie. Dla dzieci są przewidziane różne konkursy z nagrodami i dmuchana zjeżdżalnia. Od godz. 16.00 czas będzie nam uprzyjemniał muzyką zespół Ks. Zygmunta.  Będziemy mogli też posilić się gorącą zupę, kiełbaskami z grilla oraz kawą i ciastkiem. Organizatorzy przewidzieli też inne atrakcje. Wszystkich zapraszamy do rodzinnego świętowania. Już teraz wszystkim organizatorom i sponsorom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj o godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj-poświęcony szczególnej czci NMP. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do gorliwej modlitwy za wstawiennictwem Matki Boskiej.
 5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa majowego.
 6. W środę  1 maja przypada w naszej parafii diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 9.00-18.00. Program adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej oraz w naszej gazetce parafialnej Miłosierdzie.
 7. W najbliższy piątek 3-go Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a Apel Jasnogórski o godz. 20.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W tym tygodniu przypada I- czwartek,  I- piątek i I-sobota miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 10. W piątek okazja do spowiedzi św. w trakcie wszystkich Mszy św.
 11. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 12. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 13. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w czwartek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 14. Biuro parafialne w piątek będzie nieczynne.
 15. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I-komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek za tydzień czyli 6 maja na godz. 19.00 do kościoła.
 16. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, List do Pani  oraz nasza parafialna gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 17. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji a zatem i u nas odbywa się przed kościołami zbiorka do puszek na działania naszej diecezjalnej Caritas. Zachęcamy aby wesprzeć te dzieła.
 18. Ojciec Święty Franciszek podniósł do godności bazyliki mniejszej kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Uroczysta Msza Święta z ogłoszeniem papieskiej decyzji będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, w sobotę 4 maja br. o godz. 12.00 przy nowej bazylice w Gdyni. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zachęcamy.
 19. Następnego zaś dnia, w niedzielę 5 maja br. będziemy przeżywać Archidiecezjalne Święto Patronalne ku czci św. Wojciecha. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Dydycza zostanie odprawiona o godz. 12.00 na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku. Zachęcamy również do udziału w odpuście diecezjalnym.
 20. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Urszula Kołecka l. 80 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 21. Wszystkim życzymy radosnego świętowania odpustu parafialnego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz