Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2024

1.  Od środy rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie  o godz.17.30  Naszą postawą i modlitewnym uczestnictwem w tych nabożeństwach dajmy wyraz miłości do Matki Bożej.
  1. W najbliższy piątek  3-go Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  1. Z racji uroczystości  w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Ponadto w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek – wspomnienie: św. Katarzyny Sieneńskiej;
  • w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
  • w czwartek – wspomnienie: św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  •  w sobotę– wspomnienie: Św. Floriana, męczennika.
  1. W tym tygodniu przypada I-czwartek,  I- piątek i I-sobota miesiąca.
  1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do nabożeństwa majowego.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00.
  1. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I- sobotnie.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz wyjątkowo odwiedzi w sobotę od godz. 9.00 a Ks. Marian  również w sobotę od godz. 9.00.
  1. Zapowiedzi przed świeceniami kapłańskimi: „PATRYK ALEKSANDER ZYBERT ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie. Należy jednak pamiętać że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.   Wszystkich kandydatów do świeceń polecamy w modlitwach dobremu, miłosiernemu i wszechmocnemu Bogu.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Zebraliśmy 7048 zł. A na konto parafialne wpłynęło na ten cel  770 zł.  Przypominamy, że do końca miesiąca zostanie wyłoniony wykonawca. Prace planujemy rozpocząć w okolicach wakacji, by stan surowy zamknąć przed zimą. Przewidywany koszt rozbiórki i postawienia nowego budynku w stanie surowym zamkniętym to około 900 tys. zł  +VAT.  Za wszelkie ofiary  dziękujemy serdecznym Bóg zapłać!