Ogłoszenia Duszpasterskie 28.05.2023

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
  1. Ostatnie nabożeństwa majowe dzisiaj  i do środy włącznie  o godz. 17.30 a od czwartku nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  1. Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 a po Niej na  spotkanie do salki na plebanii.
  1. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i po południu w ramach nabożeństwa majowego.
  1. W czwartek przypada Dzień Dziecka. W Ich intencji będziemy się modlili w tym dniu. Wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia: niech stają się na wzór Dziecięcia Bożego.
  • w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę: święto Nawiedzenia NMP
  • w czwartek:  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę: wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w niedziele za tydzień: uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  1. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I-piątek i I- sobota miesiąca.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę  również od godz. 9.00.
  1. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP a po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane dzisiaj na tacę inwestycyjną  przeznaczona na remont plebanii.  Bóg zapłać!
  1. Osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało oraz wszystkich niosących chorągwie, sztandary, figurki, baldachim  w procesji i osoby pragnące pomóc przy organizacji i przebiegu procesji a także przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii zapraszamy w czwartek na godz. 18. 45 (po Mszą św.) do salki na plebanii na krótkie spotkanie organizacyjne.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury. Można także nabyć emblematy do przystrojenia okien na Boże Ciało.
  1. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności nasz Parafianin: śp. Wacław Adamiec l. 92 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!