Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.11.2021

 1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem:Posłani w pokoju Chrystusa”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w  listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową  modlili się za naszych  zmarłych.
 1. Zapraszamy  wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą  o godz. 6.30 i 8.30.
 1. Informujemy, że rekolekcje adwentowe planujemy w naszej parafii w III tygodniu adwentu tj. od 12-15 grudnia.
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota  miesiąca.
 1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. 
 1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 6.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.00.
 1. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 1. W sobotę zapraszamy  o godz. 6.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę za 2 tygodnie  tj. 18.12. br. od godz.9.00. 
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • we wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 1. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i Miłosierdzia,  które można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 1. W następną niedzielę ofiary złożone na tace będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. 
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Stanisław Knafel  l. 84 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 2. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!