Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.01.2023

 1. Od poniedziałku  Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00, a poranne w dni powszednie o godz. 7.30.
 2. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie od czwartku już w normalnym (tj. przed  kolędowym) porządku. W poniedziałek i wtorek nieczynne. 
 1. W poniedziałek 30 stycznia przypada 20 rocz. śmierci Ks. Kan. Jerzego Główczewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz.  7.30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za pierwszego proboszcza naszej parafii.
 1. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej 

Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 i 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w całej Polsce zbierane są też ofiary na te zakony.

 1. Dzieci z klas III przygotowujące się do  I- komunii św. będą miały poświęcenie swoich świec w następną niedzielę tj. 05.02. br.  na Mszy św. o godz. 11.30. 
 1. Katechezę sakramentalną dla dzieci przygotowujących się do I-komunii św. oraz dla młodzieży przed bierzmowaniem rozpoczniemy od następnego tygodnia. 
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 1. W I-czwartek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów. 
 1. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i  od godz. 16.00 – 18.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci. 
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę  również od godz. 9.00.
 1. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o  godz. 7.30.
 1. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W poniedziałek 30.01.br. kolęda przy ul. Legionów 119. Od wtorku przez najbliższe dni kolęda dodatkowa. Kto z różnych przyczyn nie mógł przyjąć kapłana z błogosławieństwem w wyznaczonym czasie może zgłosić się po Mszy św. w zakrystii i umówić termin przybycia kapłana. Podsumowanie kolędy przedstawimy w najbliższym czasie.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
  • w czwartek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. możliwość błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego, orędownika i opiekuna w chorobach gardła; 
 1. Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli wznowiła śpiew schola liturgiczna „Epifania”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w śpiew i grę w scholii, by jak najpiękniej  uczestniczyć w Triduum Paschalnym. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w soboty o godz. 18.00 w salce w dolnej kondygnacji kościoła. Więcej informacji u przedstawicieli scholii lub u ks. Proboszcza. Już dzisiaj też pragniemy wspomnieć, że w niedługim czasie będziemy poszukiwali osób pragnących włączyć się w liturgię paschalne poprzez czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami.
 2. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie kościoła. 
 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!