Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

 1. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem obowiązującym od 25 marca br. We Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W naszej parafii istnieje możliwość sprawowania jednocześnie dwóch Mszy św.: jednej w kościele i drugiej w kaplicy –wejście od strony plebanii. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby, które zamówiły intencje.
 2. Przypominamy o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. 
 3. Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy do Komunii duchowej.
 4. Nasza świątynia w ciągu dnia jest otwarta. O godz. 17.00–18.00 codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. (jednorazowo może adorować tylko 5 osób, w razie potrzeby prosimy o rotację). W tym czasie także będzie możliwość skorzystania z sakramenty pokuty. 
 5. Spowiedź wielkanocną można odłożyć na czas po ustaniu pandemii. W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 7 czerwca.
 6. Metropolita Gdański przypomina także o praktyce żalu doskonałego, który musi być połączony z intencją przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy będzie to możliwe. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. 
 7. W tym tygodniu przypada I-czwartek,  I-piątek i I-sobota miesiąca.
 8. W czwartek a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 9. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. 
 10. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00, 16.30 i o godz. 18.00.
 11. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie  porannych Mszy św. i od godz. 16.00 – 18.30 w dwóch miejscach w kościele i w zakrystii (wejście od strony plebanii). Przypominamy o dystansie minimum 1,5 metra odstępu między uczestnikami liturgii, także przy spowiedzi. 
 12. W I-sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 13. W  I-sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji   Wspólnoty Żywego Różańca Św. 
 14. Chorych, którzy będą sobie tego życzyli, z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00. Księża skontaktują się telefonicznie ze swoimi chorymi i przyjdą tylko do tych, którzy wyraźnie będą sobie tego życzyli. Chorych można zgłaszać także telefonicznie.
 15. Planowana data uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.
 16. Na dzień dzisiejszy do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Tak długo jak szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszej spowiedzi).
 17. Podobnie rzecz ma się z sakramentem bierzmowania. 
 18. Pamiętajmy o osobach starszych i chorych w ramach pomocy sąsiedzkiej. Grupa Miłosierdzia naszej parafii organizuje pomoc osobom potrzebującym ( zakupy, spacer z pieskiem itp.)Osoby takie można zgłaszać telefonicznie (459310191) lub  na e-mail: (pomoc.redlowo@gmail.com). Osoby, które chciałyby się włączyć w tę pomoc proszone są o również o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo na podany wyżej numer czy mail. Numer telefonu czy adres maila są też dostępne w gablotce i na stronie parafii.
 19. Słuchajmy informacji z mediów i zawartych na naszej stronie internetowej.
 20. W dniu dzisiejszym i w następną  niedzielę ( o ile nic się nie zmieni) Msze św. od godz. 7.00 – do 13.00 będą sprawowane co godzinę (tj. o 7.00, 8.00, 9,00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 ) oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00.
 21. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 22. Szczegółowe informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego zostaną podane później.
 23. Prasę katolicką –„Niedzielę” możemy nabyć przy wyjściu z kościoła a „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać w Internecie  w darmowym e-wydaniu.
 24. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii także te przesyłane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać! 
 25. Na prośbę Parafian informujemy, że numer konta bankowego  naszej parafii znajduje się na stronie internetowej parafii a także w ogłoszeniach wywieszonych w gablocie. Numer konta parafii :  29 1020 1853 0000 9102 0009 9978.
 26. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego, przeżytego w zdrowiu tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz