Ogłoszenia Duszpasterskie 29.08.2021

1. W środę, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku zostaną odprawione wg następującego porządku:
    • dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 8.00. Spowiedź  od godz. 7.30.
    • dla młodzieży szkół średnich również w środę o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
    • w związku  z rozpoczęciem roku szkolnego  Msza św. w środę o godz. 8.30 zostanie przesunięta na godz. 8.45.
    • poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w następną niedzielę tj. 05.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.45 i 18.00.
  1. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  1. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  1. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. Wspólnotę modlitewno-biblijną Marana tha zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę św. a po niej na spotkanie do salki na plebanii.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2022 r pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w następny poniedziałek tj. 06.09.br. o godz. 19.00 w kościele.
  1. Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę tj. 05.09.br. na Msze św. o godz. 18.00 a po Niej na pierwsze spotkanie również w kościele.
  1. Wszystkich ministrantów i chętnych do służby przy ołtarzu Ks. Paweł zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę o godz. 14.00 przy kościele.
  1.  W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  1. Przypominamy, że wraz z Biurem Turystycznym Kaszubtravel organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Medziugorje i Chorwacji w terminie od 06-13 października br. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się w następny wtorek tj. 07.09.br o godz. 19.00 w salce na plebanii.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Helena Ciechocińska l. 81 z ul. Nocznickiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a uczniom, nauczycielom i katechetom owocnego nowego roku szkolnego. Szczęść Boże!