Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

 1. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe  w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i w piątki  o godz. 16.30, a dla młodzieży we wtorki i w piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Maryi z Fatimy, Gietrzwałdu, Lourdes, by codziennie modlić się na różańcu.
 2. Za tydzień w niedzielę, 6 października na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcenie różańce dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy;
  • w środę: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w piątek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; Imieniny Ojca św.
  • w sobotę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 4. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. Młodzież przygotowująca się do Europejskiego Spotkania Młodych TZ, a także wszystkich chętnych zapraszamy  w najbliższą środę o godzinie 19:00 na spotkanie w naszym kościele. Będziemy rozważali Słowo Boże i modlili się śpiewem kanonów. Następnie wszystkich zapraszamy na krótkie spotkanie do salki na plebanii.
 6. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 7. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 9. W I-piątek okazja do spowiedzi św.  w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00 ; o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci a po niej nabożeństwo różańcowe.  Rodziców prosimy by dopilnowali aby dzieci i młodzież skorzystały w tym dniu ze spowiedzi i uczestniczyły we Mszy św. 
 10. Chorych z posługą sakramentalną  Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00, a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 11. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 12. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 13. Informujemy, że została reaktywowana Grupa Czcicieli Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w apostołowanie w tej grupie. Z inicjatywy grupy od 1 października w dni powszednie oprócz piątków bezpośrednio po Mszy św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do modlitwy serdecznie zapraszamy.
 14. Organizujemy  konkurs dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do niedzieli 20. października. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 27 października br. na mszy św. o godz. 11.30. 
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa  Niedzielnego, Niedzielę oraz naszą parafialną gazetkę  Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 16. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 17. Pielgrzymów udających się w dniach 19-26 października do Gruzji zapraszamy na spotkanie z organizatorami w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 do salki na plebanię.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Krystyna Luciak-Rembiesa l.88 z ul. Orląt Lwowskich i śp. Mieczysław Cegłowski l.70 z ul. Legionów. Ich i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 19. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz