Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.11.2020

 1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem:Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w  listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową  modlili się za naszych  zmarłych.
 3. Zapraszamy  wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. Msze św. roratnie pragniemy transmitować on-line. Podobnie Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 11.30.  Adres do transmisji znajduje się na stronie internetowej parafii. 
 5. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą  o godz. 6.30 i 8.30.
 6. Informujemy, że decyzją biskupa administratora Jacka Jezierskiego rekolekcje adwentowe ze względu na pandemię w tym roku zostały odwołane.  
 7. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota  miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. 
 10. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 6.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
 11. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.00.
 12. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 13. W sobotę zapraszamy  o godz. 6.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 14. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
 15. Chorych, którzy sobie tego wyraźnie życzą z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz.9.00. Wcześniej kapłani skontaktują się z chorymi telefonicznie. 
 16. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – Święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w następną niedzielę – św. Mikołaja, biskupa Miry.
 17. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zabierzmy też opłatki dla sąsiadów, którzy w tym czasie pandemii nie przychodzą do kościoła. 
 18. Nasza wspólnota parafialna pragnie wesprzeć osoby chore przebywające w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie. Z tego powodu zachęcamy do własnoręcznego wykonania kartek ze świątecznymi życzeniami, które wolontariusze dostarczą na oddziały szpitalne w czasie świąt. Gotowe kartki podpisane imieniem i nazwiskiem darczyńcy można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do niedzieli – 13 grudnia. Za wszelką życzliwość i solidarność z chorymi bardzo dziękujemy. 
 19. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia,  które można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 20. W następną niedzielę ofiary złożone na tace będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. 
 21. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Janina Plaskaty l. 83 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 22. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskich rekolekcjach online ODDANIE33 które zakończą się zawierzeniem w ręce Maryi. Szczegóły na stronie oddanie33.pl
 23. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz