Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 30.10.2022

 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe dzisiaj i jutro o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym nabożeństwie przez cały miesiąc gorliwie  brali udział: dzieciom, młodzieży i dorosłym. „Bóg zapłać!”.
 1. W dzisiejszą  niedzielę na sumie parafialnej o godz.10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, w które będzie można się zaopatrzyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na cele inwestycyjne (m.in. na remont plebanii).
 1. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w minioną niedzielę we Mszy św. dziękczynnej za 40-lat naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, w szczególności Radzie Parafialnej za przygotowanie okolicznościowej wystawy i folderu. Foldery są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Proszę zabrać do domu, można też wziąć dla sąsiadów czy znajomych. 
 1. Wyrażamy wdzięczność także dzieciom i Ich rodzicom i katechetom za piękne prace wykonane z okazji jubileuszu parafii. Wręczenia nagród dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30. Pracę można obejrzeć na ściance przy figurze MB Fatimskiej.
 1. We wtorek – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. W środę- 2 listopada- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, a po południu o godz. 17.00 i 18.00. Msza św. o godz. 8.30 i 18.00  tradycyjnie jest Mszą zbiorową za naszych zmarłych. Intencje na te Msze św. można jeszcze składać do wtorku i w środę przed Mszą św.
 1. Od czwartku czyli od 3liustopada do następnej soboty czyli 12 listopada włącznie  różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30, ponadto Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci w dni powszednie  listopada odprawiać będzie Droga Krzyżowa za zmarłych rano o godz. 7.30.
 1. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św.,  przyjęcie komunii św., lub w listopadzie nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych na miesiąc listopad i na cały rok 2023 można jeszcze składać  dzisiaj, jutro i w najbliższe dni. 
 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i  o godz. 18.00.
 1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 1. W tym tygodniu przypadają I- czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
 1.  Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
 1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
 1. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie. 
 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
 1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę od godz.9.00. 
 1. We wtorek z racji Dnia Zadusznego biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na spłatę oleju opałowego do ogrzewania kościoła  6711,27 zł. Bóg zapłać! 
 1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na misje. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie. 
 1. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie śp. Jan Szordykowski   l.90 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Janina Maciejewska l.89 z ul. Korczaka. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu modlitwy za naszych zmarłych. Szczęść Boże!