Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 31.01.2021

 1. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 oraz o godz. 18.00. W tym dniu przynosimy ze sobą gromnice, które w czasie Mszy św. zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych. W tym dniu w całej Polsce zbierane są też ofiary na te zakony.
 2. Dzieci z klas III przygotowujące się do  I- komunii św. będą miały poświęcenie swoich świec w następną niedzielę  na Mszy św. o godz. 11.30. 
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
  • w środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. możliwość błogosławieństwa za wstawiennictwem tego świętego, orędownika i opiekuna w chorobach gardła;
  • w piątek – wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników  Pawła Miki i towarzyszy. 
 4. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 
 6. W I-czwartek miesiąca o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. 
 7. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i  od godz. 16.00 – 18.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci. 
 8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę  również od godz. 9.00.
 9. W I-piątek nabożeństwo  po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30.
 10. Nabożeństwo I-sobotnie  zostanie odprawione w sobotę po Mszy św. o    godz. 7.00.
 11. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 12. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tym dniu wszystkie ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie tej uczelni.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Bolesław Dziewa  l.93 z ul. Cylkowskiego, śp. Jolanta Piotrkowska l.54 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Jerzy Ledwoń l.84 z ul. Żołnierzy Dywizji Kościuszkowskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 15. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz