Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. 
 2. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym nie ma już ograniczeń liczby wiernych w kościele. Pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowanie dystansu. Bardzo prosimy by dla zdrowia i komfortu wszystkich zachować te przepisy. 
 3. Ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 17.30 od jutra nabożeństwa czerwcowe codziennie  o godz.17.30. Serdecznie dziękujemy za liczny i pobożny udział w nabożeństwie majowym i zachęcamy do udziały w nabożeństwach czerwcowych.
 4. W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 Ks. Paweł odprawi Mszę św. dziękczynna z racji 25- rocznicy przyjęcia święceń kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I-piątek  i  I –sobota miesiąca.
 6. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 7. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek  o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 8. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
 9. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
 10. Chorych, którzy będą sobie tego życzyli kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą w tym tygodniu.  Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz  w piątek od godz. 9.00, a Ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00. Kapłani wcześniej skontaktują się telefonicznie.  
 11. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00 a po Mszy św. nabożeństwo I -sobotnie.
 12. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
 13. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:</span
  • w poniedziałek- święto NMP Matki Kościoła oraz Dzień Dziecka;
  • w środę –wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 14. Z okazji przypadającego jutro Dnia Dziecka serdecznie życzymy wszystkim dzieciom dużo radości, pięknego dzieciństwa a nade wszystko wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego i Niedzieli.  Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła. Od następnej niedzieli planujemy wznowienie wydawania gazetki parafialnej Miłosierdzie
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz