Ogłoszenia Duszpasterskie 31.12.2023

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie  będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2024 Rok.
  1. W dniu jutrzejszym  1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00., której jutro nie bęzie.  Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
  1. W środę po Mszy św. o godz. 7.30 i 15.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  2. W czwartek po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie i adoracja do godz. 16.30.
  1. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi w czasie porannej Mszy sw. i po południu od godz. 16.30. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 18.00.  Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w następną sobotę tj. 13.01. od godz. 9.00.
  1. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  1. W tym dniu zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także chętnych parafian i gości na wspólny opłatek, który będzie  o godz. 16.00 najpierw w kościele życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Panie serdecznie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.
  1. Msza św. I -sobotnia w sobotę o godz. 7.00 a po Niej krótkie nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu wg. następującego porządku:
  • we wtorek 2.stycznia : ul. Powstania Śląskiego 10, 39, , domki oraz ul. Heweliusza;
  • w środę 3.stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego 68, 76, 89, 91, 93;
  • w czwartek 4. stycznia: ul. Powstania Wielkopolskiego78, 80. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.
  1. Ze względu na kolędę Msze św. wieczorne w tym tygodniu we wtore, środę i czwartek sprawowane będą o godz. 15.00.
  1. W miesiącu styczniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  1. Informujemy że, Bierzmowanie w  naszej parafii planowane jest na sobote 27 kwietnia 2024 r. Szafarzem będzie Bp. Piotr Przyborek.
  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00 a w piątek od 19.00- 20.00.
  1. Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Miłosierdzie”.
  1. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy  udanego sylwestra i wiele błogosławieństwa w Nowym Roku. Szczęść Boże!