Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 30.05.2021

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dziękujemy młodzieży klas I szkół średnich, świadkom bierzmowania, Ks. Kazimierzowi za przygotowanie, paniom przygotowującym dekoracje, panom kościelnym, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza z Ks. Pawłem, i wszystkim za piękne przeżycie uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania a rodzicom także za dar pieniężny dla parafii  na nowe stacje drogi krzyżowej. Bóg zapłać!
 3. Ostatnie nabożeństwa majowe dzisiaj i jutro o godz. 17.30 a od wtorku nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.  W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 4. W środę Nowenna  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 5. W najbliższy czwartek 03 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji  i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego,  II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III przy ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej , IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary. Już dzisiaj prosimy o zachowanie w czasie procesji przepisów sanitarnych.
 6. Wszyscy poczujmy się odpowiedzialni  za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie  orkiestra  dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki. 
 7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa, który mówił: „Kto się do Mnie przyzna przed ludźmi, do tego ja przyznam się, przed Ojcem niebieskim”. 
 8. Panów od baldachimu proszę na procesję w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą Oktawę. Podobnie osoby niosące chorągwie czy sztandary. 
 9. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe  dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, różańca, sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 17.00 przed kościołem. Bardzo prosimy,  aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i dzieci rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 10. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środę lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 11. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 12. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I-piątek i I- sobota miesiąca.
 13. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30.
 14. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
 15. W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00 – 18.30
 16. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00. 
 17.  W sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP a po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
 18. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę  o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 19. Braci ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych panów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 do salki na plebanii.
 20. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 22. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Stefan Boksa l. 89 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Zbigniew Zajdel l. 82 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 23. Wszystkim życzymy  radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz