Ogłoszenia Duszpasterskie 15.08.2021

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
  1. W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na wszystkich Mszach świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. W przedsionku kościoła można nabyć wiązanki kwiatów i ziół wykonane  przez Panie z Koła Misyjnego. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na cele misyjne. Bóg zapłać!
  1. Wyrażamy wdzięczność Paniom za piękną dekorację kościoła na dzisiejszą uroczystość ale także za cały rok troski o piękno naszej świątyni.
  1. Dziękujemy też Paniom z Koła misyjnego za przygotowanie wiązanek kwiatów i ziół na dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP i za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na cele misyjne. Bóg zapłać!
    •   we wtorek: wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
    •   w  piątek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
    •   w sobotę: wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  1. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.
  1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego
  1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  1. W czwartek z racji przypadającego 19-dnia miesiąca Braci ze Wspólnoty Mężczyzn  św. Józefa oraz wszystkie inne chętne osoby zapraszamy na godz. 18.00 na  Mszę św. a po Niej na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
  1. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczona na nowe stacje drogi krzyżowej z mozaiki włoskiej do naszego kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Wraz z Biurem Turystycznym Kaszubtravel organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Medziugorje i Chorwacji w terminie od 06-13 października br. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  1. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
  1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!