Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia Duszpasterskie 12.09.2021

 1. W dniu jutrzejszym przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
 2. Przypominamy, że rozpoczęła się już katecheza sakramentalna. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.00. Katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbywa się we wtorki i w środy o godz. 15.50. Katechezy odbywają się w salce na plebanii.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła 
 • we wtorek: święto Podwyższenia Krzyża św.;
 • w środę: wspomnienie NMP Bolesnej;
 • w czwartek: wspomnienie świętych męczenników Korneliusz i Cypriana; 
 • w sobotę: święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 1. W środę 15 września przypada uroczystość patronalna Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa a po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 2. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 3. Wspólnotę biblijno-modlitewną Marana tha zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i na  spotkanie po Mszy św. ok.  godz. 19.00 do salki na plebanii.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
 5. Komunikat kurialny.
 6. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne  952,10 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 7. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na stacje Drogi Krzyżowej z mozaiki włoskiej do naszej świątyni. Za zrozumienie już dziś dziękujemy.
 8. Informujemy, że organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Torunia, do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  w następną środę tj.22 września br. W programie Msza św. w sanktuarium a także zwiedzanie wszystkich dzieł powstałych przy Radiu Maryja. Zapisy i informacje u Pani Zdzisławy Wszelaki tel. 727-780-558 lub u Pani Eryki Kupczyk tel. 514-050-482.
 9. Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Kazimierz Janus  l.84 z ul. Hallera. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!