Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym nabożeństwie przez cały miesiąc gorliwie  brali udział: dzieciom, młodzieży i dorosłym. „Bóg zapłać!”.
  1. Jutro – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. jak w każdą niedzielę.
  1. We wtorek – 2 listopada- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, a po południu o godz. 17.00 i 18.00. Msza św. o godz. 8.30 i 18.00  tradycyjnie jest Mszą zbiorową za naszych zmarłych. Intencje na te Msze św. można jeszcze składać dzisiaj i jutro przed Mszą św.
  1. Od środy czyli od 3 do 10 listopada czyli do następnej środy włącznie  różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30, ponadto Wspólnota Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci  w dni powszednie  listopada odprawiać będzie Droga Krzyżowa za zmarłych rano o godz. 7.30.
  1. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św.,  przyjęcie komunii św., lub w listopadzie nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  1. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych na miesiąc listopad i na cały rok 2022 można jeszcze składać  dzisiaj, jutro i w najbliższe dni.
  1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i  o godz. 18.00.
  1. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  1. W tym tygodniu przypadają I- czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  1.  Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży  o godz. 18.00.
  1. Nabożeństwo  I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
  1. W piątek  okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00 – 18.30.
  1. W sobotę zapraszamy  o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
  1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.
  1. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz.9.00.
  1. W poniedziałek i wtorek z racji uroczystości wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego biuro parafialne będzie nieczynne.
  1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na misje święte 1940 zł. Bóg zapłać!
  1. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Bożena Kłopocka l. 87 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Ryszard Skrocki l. 72 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu modlitwy za naszych zmarłych. Szczęść Boże!