Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ I NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA 2018 R.

 1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
 2. Dzieci i rodziców a także wszystkich chętnych zapraszamy na zabawne przedstawienie pt. Psoty Kłopoty, czyli … Boże Narodzenie u sąsiadów. Spektakl wystawi Teatr Maszoperia dzisiaj o godz. 16.00 w salce pod zakrystią naszego kościoła.
 3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową modlili się za naszych zmarłych. Dziękujemy także naszej Scholii In Domino za piękne Nabożeństwo Akatyst a wszystkim wiernym za liczną udział w tej modlitwie.
 4. Zapraszamy wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o 6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 5. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą o godz. 6.30 i 8.30.
 6. Informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 09-12 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 10. W I-piątek okazja do spowiedzi św. w trakcie Mszy św. porannych i od godz. 16.00-18.30, nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 oraz o godz. 17.00; Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.30, o 16.30 dla dzieci i o 18.00.
 11. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00 a ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00.
 12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wierni rozpoczynają duchową adopcję dziecka poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia duchowej adopcji proszeni są o kontakt z Pawłem.
 13. Przypominamy, że tego dnia tj. 8. grudnia w Godzinie Łaski, czyli między godziną 12.00 a 13.00 można uprosić wiele łask dla siebie i świata. Matka Boża podczas objawienia w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Dzięki modlitwom w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia, Pan mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”. Zapraszamy w tej Godzinie Łaski do kościoła na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 14. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I –komunii św. odbędzie się w środę 05.12.br o godz. 19.00 w kościele.
 15. Poświecenie medalików dla dzieci zwłaszcza przygotowujących się do I-komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę 9. grudnia na Mszy św. o godz. 11.30.
 16. Przypominamy, że osoby zaopatrzone w pisemną zgodę Ks. Proboszcza roznoszą na terenie naszej parafii poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne także w zakrystii iw biurze parafialnym
 17. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są po 6 zł a duże po -16 zł.
 18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 19. W następną niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Tadeusz Ruta l.89 z ul. Herberta i śp. Irena Opalińska l.88 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 21. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz