Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ I Niedziela Adwentu – 3 Grudzień 2017r.

 1. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem:Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Postarajmy się jak najpiękniej przygotować nasze serca, by w nich na nowo narodził się nasz Pan i Zbawca.
 2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w listopadzie na różańcu i odprawiając Drogę Krzyżową modlili się za naszych  zmarłych.
 3. Zapraszamy wszystkich na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o 6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. W związku z Roratami w dni powszednie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne będą o godz. 6.30 i 8.30.
 5. Informujemy, że rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w terminie od 17-20 grudnia br.tj od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej, a także w gazetce.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej Marana Tha.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wierni rozpoczynają duchową adopcję dziecka poczętego na Mszy wieczornej o godz. 18.00. Chętni do podjęcia duchowej adopcji proszeni są o kontakt z Proboszczem.
 10. Przypominamy, że tego dnia tj. 8. grudnia w Godzinie Łaski czyli między godziną 12.00 a 13.00 można uprosić wiele łask dla siebie i świata. Matka Boża podczas objawienia w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Dzięki modlitwom w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia, Pan mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”. Zapraszamy w tej Godzinie Łaski do kościoła na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 11. Poświecenie medalików dla dzieci zwłaszcza przygotowujących się do I-komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę 10. grudnia na Mszy św. o godz. 11.30.
 12. Przypominamy, że osoby zaopatrzone w pisemną zgodę Ks. Proboszcza roznoszą na terenie naszej parafii poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą w całości przeznaczone na cele inwestycyjne. Opłatki, tak jak w latach poprzednich są dostępne także w zakrystii lub w biurze parafialnym
 13. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są po 6 zł a duże po -16 zł. Można także nabywać nasze parafialne kolendrze na Nowy 2018 Rok.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 15. Caritas Parafialna rozdaje tzw. „Tutki charytatywne” tym, którzy chcieli by pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom. Tutki wypełnione świątecznymi produktami żywnościowymi (czym wypełnić – napisane jest na torbie) należy przynieść, jak w latach ubiegłych pod ołtarz św. Antoniego do 17.12.br. włącznie.
 16. Po półrocznej przerwie udało się wznowić wydawanie Gazetki Parafialnej. Nowy numer dostępny jest przy wyjściu z kościoła. Osoby chętne do pomocy przy redagowaniu prosimy o kontakt z Ks. Kazimierzem.
 17. W następną niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 18. Dziękując za wszelkie dobro życzymy wszystkim błogosławionych owoców tegorocznego Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz