Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTEGO 2018 R.

1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – szczególny czas do przygotowania się na Święta Wielkanocne. Mają nam w tym pomóc: modlitwa, post i jałmużna.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.

3. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15 dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz.19.00. Niech nikogo z nas na tych nabożeństwach nie zabraknie.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Serdecznie zapraszamy także wszystkich do udziału w Misjach Świętych, które będziemy przeżywali w naszej parafii za dwa tygodnie, od 4 -10 marca tj. od niedzieli do soboty. Poprowadzi je O. Świerad Pettke -Pocieszyciel z Getsemani. Foldery z programem Misji otrzymaliśmy w środę, kto by jeszcze nie miał, są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można zabrać. Zaplanujmy sobie ten czas dla Pana Boga.
6. w niedzielę 18 marcu br. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź dokona Wizytacji Kanonicznej naszej parafii. W tym dniu najprawdopodobniej o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup udzieli także bierzmowania naszej młodzieży.

7. W poniedziałek 19. lutego będziemy przeżywali 36-rocznicę erygowania naszej parafii. W tym dniu na wszystkich Mszach św. będziemy dziękowali Panu Bogu za nasza wspólnotę i prosili dla Niej o Boże błogosławieństwo.

8. W najbliższy piątek 23. lutego przypada 27- rocznica święceń biskupich Ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o naszym Metropolicie. W sposób szczególny będziemy modlili się w intencji naszego Arcypasterza na Mszy św. o godz. 8.30.

9. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. Spotkanie w salce w kościele.

10. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.

11. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.

12. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.

13. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele a dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa.

14. Osoby, które w trakcie kolędy zostały zapisane do Żywego Różańca Świętego i wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 ( po Mszy św.) na pierwsze spotkanie informacyjne w kościele.

15. Panów, którzy w trakcie kolędy zgłosili chęć przynależności do Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn i wszystkich chętnych zapraszamy w środę na godz. 19.00 na spotkanie do salki na plebanii.

16. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do kościoła.

17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na ogrzewania kościoła.

18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Roman Stalkowski i. 52 z ul. Powstania Wielkopolskiego; śp. Jan Piechulski l. 88 z ul. Powstania Śląskiego; śp. Elżbieta Belgrau l. 60 z ul. Powstania Wielkopolskiego i śp. Krystyna Szwabe l. 85 z ul. Powstania Wielkopolskiego, śp. Stanisława Wiśniewska l. 90 z ul. Korczaka. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

20. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz