Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ II Niedziela Adwentu – 10 Grudzień 2017r.

 1. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Lampiony można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
 3. W następną niedzielę 17-go grudnia na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. O godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Niech nikogo z nas nie zabraknie!
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • we wtorek – wspomnienie NMP z Guadelupe;
  • w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora K-ła.
 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W całej Polsce więc i u nas dzisiaj zbierane są przed kościołami ofiary na ten cel. Za złożone ofiary wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które roznosiły poświęcone opłatki wigilijne. Jeśli do kogoś nie dotarły te osoby albo nie było kogoś w domu to opłatki, są dostępne także w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 3. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są po 6 zł a duże po -16 zł. Można także nabywać nasze parafialne kolendrze na Nowy 2018 Rok.
 4. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia pragniemy pomóc najuboższym rodzinom naszej parafii. „Tutki Caritasowe” oraz dary żywnościowe i słodycze można składać do niedzieli do 17.12.br włącznie do kosza przy ołtarzu św. Antoniego.
 5. W następną niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów oleju opałowego do ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie, w której zamieszczony jest program wizyty duszpasterskiej na ten rok duszpasterski 2017/2018. Pisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 7. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego II tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz