Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ II NIEDZIELA ADWENTU – 9 GRUDNIA 2018 R.

 1. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 2. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
 3. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Nauki ze Mszą św. dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz.30 i 18.00. Przed Mszą św. nabożeństwa o godz. 8.00 i 17.30. Dla dzieci nauki w poniedziałek, wtorek a w środę ze Mszą św. o godz. 16.30. Dla młodzieży nauki w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz.19.00. Nauki dla młodzieży akademickiej i dla pracujących do późna w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz. 20.00. Od dziś do wtorku każdy dzień rekolekcji kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim o godz., 20.30. na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Ponadto Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich naszych chorych i starszych z sakramentem namaszczenia w środę o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą przywieźmy Ich do kościoła, pomóżmy przybyć na tę Mszę św. Niech nikogo z nas na rekolekcjach nie zabraknie.
 4. Spowiedź rekolekcyjna przed południem od godz.8.00 w poniedziałek, wtorek i środę a po południu w poniedziałek od 17.30 -18.30 We wtorek i środę od godz. 16.00 do 20.30. W czwartek, piątek i sobotę okazja do spowiedzi w czasie Mszy świętych.
 5. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i młodzieży z klas III gimnazjum, a w zamian dzieci i młodzież przychodzą obowiązkowo na rekolekcje.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać:
  • w środę – wspomnienie NMP z Guadalupe;
  • w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora K-ła.
 10. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W całej Polsce, więc i u nas dzisiaj zbierane są przed kościołami ofiary na ten cel. Za złożone ofiary wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki są dostępne także w zakrystii i w biurze parafialnym.
 12. W następną niedzielę „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów oleju opałowego do ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku pragniemy pomóc najuboższym rodzinom naszej parafii. Dary żywnościowe i słodycze można składać do niedzieli do 16.12.br włącznie do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II.
 14. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Intencje można zgłaszać w zakrystii.
 15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 16. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i owocnego przeżywania rekolekcji adwentowych. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz