Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA 2018 R.

 1. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie – do soboty włącznie, o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 2. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
 3. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy przez liczny udział w rekolekcjach adwentowych przygotowywali się na przeżywanie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Bóg zapłać!
 4. Panów ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa zapraszamy we wtorek o godz. 18. na Mszę św. a później na spotkanie w salce na plebanii.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar intronizacji z prośbą o jej dobre owoce. Po Mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe grupy Marana tha w salce pod zakrystią.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 7. Już dziś informujemy, że, Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców będzie tradycyjnie 24 grudnia o godz.24.00, a dla dzieci Msza św. Pasterska w tym dniu o godz. 16.00.
 8. Informujemy także, iż w I Dzień Świąt św. nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00, pozostałe jak w niedzielę, a w II Dzień Świąt wszystkie Msze św. w porządku niedzielnym.
 9. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w tym tygodniu w czasie Mszy świętych a w piątek i sobotę od godz. 17.00- 18.30. W Wigilię spowiedź tylko rano do godz. 9.00. W święta spowiedzi nie będzie!
 10. Od następnego czwartku tj. od 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Program wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 11. Opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać dziś przy wyjściu z kościoła, a w ciągu  tygodnia w zakrystii i w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 12. Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny najbardziej potrzebujące po odbiór paczek świątecznych w poniedziałek i wtorek w godzinach od 17.00 -18.00 do salki do kościoła. Dary żywnościowe i słodycze można składać dzisiaj i jutro do kosza przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Za wszelką pomoc wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 13. W dniu dzisiejszym „taca inwestycyjna” przeznaczona jest na pokrycie kosztów oleju opałowego do ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. Wszyscy z pewnością wiemy o dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, której grozić może nawet katastrofa budowlana. Ta wielowiekowa świątynia – świadek wielu niezwykłych wydarzeń z życia Kościoła na Pomorzu, która jako jedna z nielicznych przetrwała gehennę II wojny światowej, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. W duchu chrześcijańskiej solidarności, z postanowienia Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, w przyszłą niedzielę będziemy mogli naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia tej zabytkowej świątyni. Niech ta braterska pomoc udzielona jednej z naszych archidiecezjalnych wspólnot parafialnych wpisze się w adwentowe dzieło niesienia pomocy potrzebującym.
 15. Przypominamy, że nasza parafia wraz z parafią Św. Rodziny w Gdyni organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Kotlinie Kłodzkiej w terminie od 28 czerwca do 9 lipca 2019 r. Szczegółowe informacje są dostępne na plakacie w kruchcie, oraz w zakrystii, gdzie można dokonywać zapisów.
 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Pani Domu a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 17. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego, tego ostatniego tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz