Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ III Niedziela Adwentu – 17 Grudzień 2017r.

 1. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie  na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o godz.6.30. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 2. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Msze św. poranne w dni powszednie Adwentu są odprawiane o godz. 6.30 i 8.30.
 3. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Nauki ze Mszą św. dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz.30 i 18.00.  Przed Mszą św. nabożeństwa o godz. 8.00 i 17.30. Dla dzieci nauki w poniedziałek, wtorek a w środę ze Mszą św. o godz. 16.30. Dla młodzieży nauki w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz.19.00. Nauki dla młodzieży akademickiej i dla pracujących do późna  w poniedziałek, wtorek i środę ze Mszą św. o godz. 20.00. Od dziś do wtorku każdy dzień rekolekcji kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30.  na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Ponadto Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich naszych chorych i starszych  z sakramentem namaszczenia w środę o godz.11.00. Zwracamy się z prośbą przywieźmy  Ich do kościoła, pomóżmy przybyć na tę Mszę św. Niech nikogo z nas na rekolekcjach nie zabraknie.
 4. Spowiedź rekolekcyjna przed południem od godz.8.00 w poniedziałek, wtorek i środę a po południu w poniedziałek od 17.30 -18.30 we wtorek i środę od godz. 16.00 do 20.30. W czwartek, piątek i sobotę okazja do spowiedzi w czasie Mszy świętych.
 5. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i młodzieży z klas III gimnazjum, a w zamian dzieci i młodzież przychodzą obowiązkowo na rekolekcje.
 6. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce. Po Mszy św.wieczornej spotkanie grupy Marana tha w salce przy plebanii.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Spowiedź w tym dniu tylko do godz.14.00. W święta spowiedzi nie będzie.
 9. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców tradycyjnie 24 grudnia o godz.24.00.
 10. Już dziś informujemy, że w I Dzień Świąt św. nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00, pozostałe jak w niedzielę, a w II Dzień Świąt wszystkie Msze św. tak jak w niedzielę.
 11. Od następnego czwartku rozpoczniemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Program wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 12. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, którzy odwiedzą naszą wspólnotę w okresie świąt na wspólne śpiewanie kolęd. Koncert przygotowany przez naszą scholę parafialną „In Domino” odbędzie się w drugi dzień świąt, tj. 26 grudnia, o godzinie 16:00 w naszym kościele. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania a także posłuchania ciekawych aranżacji kolęd i pastorałek.
 13. Opłatki wigilijne, świece Caritas i parafialny kalendarz na 2018 rok można nabywać dziś przy wyjściu z kościoła, a w ciągu  tygodnia w zakrystii  i  w biurze parafialnym w godzinach urzędowania
 14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza rodziny najbardziej potrzebujące po odbiór paczek świątecznych w poniedziałek i wtorek w godzinach od 16.30 -17.50 do salki do kościoła. Tutki Caritas, dary żywnościowe i słodycze można składać dzisiaj i jutro do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. Za wszelką pomoc wyrażamy chrześcijańską wdzięczność.
 15. W dniu dzisiejszym „taca inwestycyjna” przeznaczona jest na pokrycie kosztów oleju opałowego do ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i wszelkie ofiary raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Pisma można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 17. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro, życzmy miłej niedzieli i dobrego, owocnego, tego ostatniego tygodnia Adwentu. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz