Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARCA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach świętych rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do soboty. Szczegółowy program mamy na broszurkach, w gablotce a także na stronie internetowej./foldery można zabrać wychodząc z kościoła/. Prosimy Was bardzo skorzystajcie z tego szczególnego czasu rozlewania się łaski Bożej w naszej parafii. Uczyńcie wszystko, by znaleźć czas na te spotkania z Chrystusem. Zadbajcie, by wasze dzieci i młodzież skorzystali z tego niezwykłego czas w parafii, który zdarza się raz na 10 czy 13 lat. Dorośli mają nauki codziennie w czasie Mszy św. o 8.30 i 18.00 poprzedzone pół godziny wcześniej nabożeństwem. Uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków zapraszamy od poniedziałku do środy, klasy 4-7 na godzinę 11.00,  a klasy 0-3 na godzinę 12.00.  Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy w czwartek na godz. 19.30 i w piątek na 18.00. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.  Każdy dzień będziemy kończyli Apelem misyjnym o godz. 20.30 z wyjątkiem piątku kiedy o godz. 19.30 zapraszamy całe rodziny na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafiiW sobotę przyjdźmy całymi rodzinami na uroczyste zakończenie Misji o godz. 8.30 lub 18.00. W dniu jutrzejszym na nauki przynieśmy ze sobą świece a na Apel misyjny zdjęcia naszych zmarłych.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy jeszcze na godz. 17.15 na Gorzkie Żale  z medytacją pasyjną i na godzinę 20.30 na Apel misyjny.
 3. Natomiast Msza św. dla naszych starszych i chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie w piątek o godz. 8.30 i 18.00. Zwracam się z prośbą o przywiezienie w tym dniu tych osób na Eucharystię.
 4. Spowiedź misyjna w środę od godz. 10.00-11.00 i od 19.00-20.30. Kto by nie mógł w środę będzie jeszcze okazja w sobotę od godz. 8.00-9.30 i od godz. 17.00-18.30. Bardzo wszystkich prosimy: pojednajcie się z Bogiem!
 5. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą, wykonaną przez dzieci z udziałem rodziców, palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30.
 6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Nowennę do Ducha Świętego w piątek bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00, a w sobotę  i następną niedzielę po Mszy św. celebrowanej o godz. 18.00. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
 7. Z racji Misji Świętych w tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej I –komu- nijnej i dla kandydatów do bierzmowania. Ale  w zamian dzieci i młodzież biorą udział w Misjach.
 8. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek przed kościołem na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 10. W dniu dzisiejszym swoje Imieniny obchodzi Ks. Kazimierz. Jemu i wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych,  wstawiennictwa Matki Boskiej  świętego Patrona, zdrowia i samych radosnych dni. Szczęść Boże!
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasza Parafianin: śp. Wacław Pasieczny l. 72 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego przeżycia tego misyjnego tygodnia.

Dodaj komentarz