Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 GRUDNIA 2018 R.

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w adwentowych roratach. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Ks. Pawła za piękne przybliżenie osoby Ducha Świętego.
 2. W dniu jutrzejszym przeżywamy Wigilię. Msze św. o godz. 7.00 i 8.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. pasterską na godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne, grzechotki, bębenki, fujarki – by radośnie powitać nowonarodzonego Pana Jezusa.
 3. Spowiedź jutro tylko do godz. 9.00. W święta spowiedzi nie będzie.
 4. Pasterka dla dorosłych i młodzieży pod opieką rodziców tradycyjnie o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
 5. W czasie Świąt na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci przynoszą ze sobą wszelkie instrumenty muzyczne.
 6. We wtorek – w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte wg niedzielnego porządku. Natomiast w środę – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą  niedziele.
 7. Biuro parafialne w święta będzie nieczynne, a po świętach i przez cały styczeń ze względu na kolędę będzie otwarte w nieco zmienionym porządku tzn. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00-10.00 a w sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z kapłanem zaraz po Mszy św. wieczornej.
 8. Opłatki i świece wigilijne Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła.
 9. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Wizytę duszpasterską czyli kolędę – rozpoczniemy od czwartku w następującym porządku:
 • w czwartek: ul. ul. Mokwy, ul. Szczeblewskiego, ul. Suchanka, ul. Dywizji Kościuszkowskiej, ul. Hallera, ul. Nocznickiego, ul Skośna, ul. Orląt Lwowskich;
 • w piątek: ul. Kopernika 90-118 i 141-149, ul. Redłowska;
 • w sobotę: ul. Kopernika 60-84 (parzyste), ul. Stoczniowców, ul. Okrętowa, Batalionów Chłopskich.

Serdecznie prosimy, by na kolędzie  była obecna cała rodzina oraz by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty od religii i uzupełniony indeksy katechetyczne.  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

 1. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 6641,76 zł. .Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie staropolskim „Bóg  zapłać”.
 3. W dniu dzisiejszym z postanowienia Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, będziemy mogli naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku. Już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone przy wyjściu z kościoła dla ratowania tej zabytkowej świątyni.
 4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a także naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Świąteczne numery tych pism można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 5. Życzmy wszystkim dobrej niedzieli i pełnej miłości rodzinnej Wigilii i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

 

Dodaj komentarz