~ OGŁOSZENIA ~ IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 KWIETNIA 2018 R.

1. Od dnia dzisiejszego czyli od Niedzieli Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Zachęcamy i prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
    • w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Gdańskiej Archidiecezji,
    • w środę – święto św. Marka, ewangelisty,
    • w sobotę –wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła.
  3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  4. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
  6. Próby dla dzieci przed uroczystością I-komunii św. odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 w kościele. Obecność dzieci jest bezwzględnie obowiązkowa.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną” przeznaczona na malowanie elewacji tylnej ściany naszego kościoła. Zebraliśmy 6303zł. „Bóg zapłać!”
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.  Jest też  nowy numer miesięcznika List do Pani. To jedyne w Polsce katolickie pismo adresowane do kobiet, które pragną kształtować swoje życie w duchu Ewangelii.  Koszt 5 zł. Zachęcamy do lektury.
  9. W dniu dzisiejszym przed kościołami naszej archidiecezji wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają do puszek ofiary na rzecz Hospicjów. Za wszelkie odruchy serca Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź składa serdeczne „Bóg zapłać!”.
  10. Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Gniezna, Lichenia i Pakości w sobotę 19 maja br. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 140 zł. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Kazimierza.
  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Stanisława Kosmalska l.96 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!