Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 CZERWCA 2018R.

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w miniony czwartek w Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy gorąco tym, którzy przygotowali piękne ołtarze. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy udekorowali okna swoich mieszkań czy domów oraz trasę procesji. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Pana Kościelnego Mariusza za czuwanie nad całością. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną ceremonię i za czuwanie nad bezpieczeństwem.  Panu organiście  Przemkowi za prowadzenie śpiewów, za nagłośnienie, orkiestrze i scholii  za ubogacenie liturgii, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie poduszek i różańca, osobom, które nad dziećmi czuwały a zwłaszcza Pani katechetce Ewie,  dorosłym za niesienie sztandarów, chorągwi i baldachimu,  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy w taki uroczysty sposób mogli oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Wyrażam wdzięczność za przyniesione kwiatki do sypania. Ks. Proboszcz dziękuję także kapłanom za zaangażowanie i spowiedź przed uroczystością.
 2. Nabożeństwa czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną do czwartku włącznie, o godz. 17.30. W czwartek poświęcenie wianków i ziół po Mszy św.
 3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 4. W tym tygodniu przypada I- czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu), jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Marcin Kuź 43 z ul. Stoczniowców.  Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, słonecznego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz