Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ NIEDZIELA PALMOWA – 25 MARCA 2018 R.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy podziękować Kołu Misyjnemu, za przygotowali palemek na dzisiejszą uroczystość Ofiary za palemki tradycyjnie przeznaczone są na cele misyjne.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia wizytacji kanonicznej przez J.E. Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia w naszej parafii.
 4. Dziękujemy kapłanom, młodzieży klas III gimnazjum, świadkom, osobom przygotowującym młodzież, scholii, pani organistce, liturgicznej służbie ołtarza, paniom przygotowującym dekoracje  i wszystkim za piękne przeżycie uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania a rodzicom za dar dla parafii – puszkę do udzielania komunii św. pod dwiema postaciami. Bóg zapłać!
 5. Okazja do spowiedzi przed świętami w poniedziałek, wtorek i środę czasie porannych Mszy świętych i po południu od    16.00-18.30. W Wielki Czwartek z racji święta kapłańskiego spowiedzi nie będzie. Natomiast w Wielki Piątek spowiedź przez cały dzień od godz. 7.00 – 18.30 i od  godz.21.00- 23.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00-10.00 (dla przyjezdnych) i od 17.00-19.00. W Święta spowiedzi nie będzie. Prosimy- nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Ceremonie Liturgiczne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek o godz.19.00 a w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Na liturgię W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece lub paschaliki.
 7. W Wielki Czwartek Adoracja w Ciemnicy po Mszy Wieczerzy Pańskiej do północy, w Wielki Piątek od godz.7.00 do północy, a w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 19.30. Szczegółowy Program Adoracja wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii, a także znajduje się w najnowszym numerze Miłosierdzia.
 8. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 23.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 9. W Wielki Piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia Koronkę i Drogę Krzyżową.
 10. Nowenna w Wielką Sobotę, w I i II Dzień Świąt Wielkanocnych oraz przez oktawę wielkanocną codziennie o godz. 15.00.
 11. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie.
 12. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 13. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 – 16.00 co pół godziny.
 14. W Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Przygotujmy sztandary i chorągwie. Pozostałe Msze św. według niedzielnego porządku łącznie ze Mszą św. o godz. 8.30. W II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według niedzielnego porządku.
 15. Naszych starszych i chorych kapłani odwiedza z posługą sakramentalną w Wielką Środę od godz. 9.00.
 16. Liderów lub przedstawicieli wszystkich grup parafialnych prosimy o przybycie na ważne spotkanie w Wielką Środę o godz. 19.00 do salki na plebanię.
 17. W tym tygodniu nie będzie katechezy sakramentalnej. W zamian dzieci przychodzą na Adorację w Wielki Piątek o godz. 11.00 (dzieci młodsze od 0-III) a o 12.00 dzieci starsze o IV –VII).
 18. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj. 8.04.2018r. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja wokół kościoła. Po modlitwach zapraszamy na dzieci, młodzież i dorosłych nam „minifestyn” odpustowy, przy muzyce i zabawie. Już dziś zwracamy się o pomoc w jego organizacji i upieczenie ciast na to nasze – rodziny parafialnej święto.
 19. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 6632zł. Bóg zapłać!
 20. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć paschaliki – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa, które przynieśmy ze sobą w Wielką Sobotę na liturgię o godz. 20.00. potem postawimy je na stole w czasie śniadania wielkanocnego a następnie możemy zanieść je i postawić na grobie naszych najbliższych. Koszt 6 zł.
 21. Dziękujemy, także za wszelkie dary przyniesione na święta dla najbardziej potrzebujących, które Parafialny Zespół Caritas przekaże tym osobom w poniedziałek i wtorek w godzinach od 17.00-18.00. Bóg zapłać.
 22. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 23. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Wojciech Burdziński l. 63 z ul. Powstania Śląskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 24. Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy owocnego przeżycia tego najważniejszego w ciągu całego roku tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz