Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ Niedziela Rodziny Świętej – 30 GRUDNIA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny.
 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 W ramach dziękczynienie na zakończenie Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy dziękować za kończący się rok, przepraszać za zło i prosić o potrzebne łaski na Nowy 2019 Rok.
 3. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Rozpocznijmy Nowy Rok z Panem Bogiem!
 4. W środę po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
 6. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej owoce w Ojczyźnie i na świecie. O godz. 18.00 Msza św. w tej intencji a o po Mszy św. spotkanie grupy Marana Tha.
 7. W I-piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy św. porannych i od godz. 16.30. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. O godz. 16.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci.
 8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00
 9. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca Świętego w sobotę o godz. 8.30. Po Eucharystii wymiana tajemnic różańcowych.
 10. W następną niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Dzieci prosimy, by na Mszę św. o godz. 11.30 przyniosły korony i instrumentu muzyczne.
 11. W tym dniu (6. I. ) zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii a także chętnych Parafian i Gości na wspólny opłatek, który będzie o godz. 16.00 najpierw w kościele życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie  a potem poczęstunek w salce. Panie serdecznie prosimy o upieczenie ciast na to spotkanie.
 12. Wizyta duszpasterska czyli kolęda w tym tygodniu wg. następującego porządku:
 • w środę 2.stycznia : ul. Herberta, ul. Kopernika  125-135(nieparzyste) i 73 ABC oraz ul. Powstania Warszawskiego 2-8.
 • w czwartek 3.stycznia: ul. Legionów 100 AB i ul. Wiosny Ludów.
 • w sobotę 5. stycznia: ul. Legionów 102 ABCD i 107 A-K.

Kolędę  rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę od godz. 15.00

 1. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu nie będzie katechezy sakramentalnej dla dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. Biuro parafialne w okresie kolędy czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 10.00, a w sytuacjach nagłych prosimy o kontakt z kapłanem zaraz po Mszy św. wieczornej.
 3. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje zimowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 14-17 lutego 2019r. w Zamku Bierzgłowskim koło Torunia. Koszt 250zł. Informacje u Ks. Pawła i na plakacie.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer naszej parafialnej gazetki „Miłosierdzie”.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Zdzisław Niedziela l.76 z ul. Cylkowskiego i śp. Maria Krużycka l. 87 z ul. Powstania Śląskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 6. Wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro kończącego się roku, życzmy udanego sylwestra i wiele błogosławieństwa w Nowym Roku. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz