Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 MAJA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Nabożeństwa majowe do czwartku włącznie o godz. 17.30. Od piątku nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.  W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i po południu w ramach nabożeństwa majowego.
 4. W najbliższy czwartek 31 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego,  II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III przy SKOK-u , IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.
 5. Wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie  orkiestra  dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki.
 6. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa, który mówił: „Kto się do Mnie przyzna przed ludźmi, do tego ja przyznam się, przed Ojcem niebieskim”. Symbole Eucharystyczne do dekoracji okien można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 7. Panów od baldachimu proszę na procesję w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą Oktawę. Podobnie osoby niosące chorągwie czy sztandary.
 8. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, różańca, sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. przed kościołem. Bardzo prosimy,  aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.
 9. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środę lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.
 10. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.
 11. W tym tygodniu przypada I- piątek i I-sobota miesiąca.
 12. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży także o godz. 18.00.
 13. Msza św. w piątek o godz. 16. 30 w piątek będzie sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i przyjaźń z Panem Jezusem przez całe życie dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do I-Komunii św. Dlatego na tę Mszę św. w Dniu Dziecka zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i krewnymi a także pozostałe dzieci.
 14. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00.
 15. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 – 18.30.
 16. W I -sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I sobotnie.
 17. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty. Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprasza członków XI  i  XII róży na spotkanie przy kawie do salki przy plebani.
 18. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marcin w sobotę również od godz.9.00.
 19. Informujemy, że w miniona niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 6728,93. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
 21. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze Parafianki: śp. Stefania Sulikowska l.93 z ul. Wiosny Ludów i śp. Krystyna Koleczka l. 86 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Je i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdzie Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 22. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz