Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ X Niedziela Zwykła – 11 Czerwca 2017r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w ramach nabożeństwa.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.

4. W najbliższy czwartek 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 po procesji i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami: Kopernika – Redłowską – Cylkowskiego – Powstania Wielkopolskiego – Herberta – Bohaterów Starówki Warszawskiej – Redłowską – Kopernika. Ołtarze będą usytuowane w tradycyjnych miejscach: I – na ul. Powstania Wielkopolskiego , II – na rogu ul. Herberta i Powstania Wielkopolskiego, III przy SKOK-u , IV – na ul. Kopernika przy kościele. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest szczególną możliwością do modlitwy i publicznego wyznania swojej wiary.

5. Tak jak w latach poprzednich wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy, dekoracji, kwiatów i wystroju trasy procesji dla Jezusa Eucharystycznego, który wyjdzie na ulice naszej dzielnicy. W czasie Mszy św. i procesji towarzyszyć nam będzie orkiestra dęta pod dyrekcją Kapelmistrza p. Kazimierza Czarneckiego. Na procesję zabierzmy ze sobą śpiewniki.

6. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc przy budowaniu ołtarzy i o przystrojenie okien na trasie procesji. Niech udekorowanie okna choćby najmniejszym symbolem religijnym, będzie przyznaniem się do Chrystusa, który mówił: „Kto się do Mnie przyzna przed ludźmi, do tego ja przyznam się, przed Ojcem niebieskim”.

7. Panów od baldachimu proszę na procesję w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą Oktawę. Podobnie osoby niosące chorągwie czy sztandary.

8. Dzieci I-komunijne i rocznicowe, oraz pozostałe dzieci i te młodsze i starsze zapraszamy na próbę niesienia poduszek, sypania kwiatków w poniedziałek i środę o godz. 17.15. przed kościołem. Bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I-komunii św. i rocznicowe wzięły udział w czwartek we Mszy św. o godz. 10.00 i w procesji w swoich strojach komunijnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców o pomoc w tej kwestii.

9. Kierujemy też serdeczną prośbę o przyniesienie z działek i ogródków kwiatów do sypania na Boże Ciało. Kwiaty (płatki) można składać do środę lub w czwartek rano w kruchcie kościoła do przygotowanych koszy.

10. Spowiedź przed Uroczystością Boże Ciała w środę od godz. 17.30 – 18.30. Uczyńmy wszystko, by w tym dniu przyjąć Chrystusa Eucharystycznego do swego serca.

11. We wtorek tj. 13 czerwca przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Modlitwę różańcową poprowadzą Ognisko Misyjne, Koło Misyjne, Apostolstwo MB Patronki Dobrej Śmierci i kolejna róża Żywego Różańca Świętego. Zakończenie czuwania Mszą św. o godz. 20.30.

12. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.

13. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
• w poniedziałek – wspomnienie Błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów oraz Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy;
• we wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła
• w sobotę – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

14. W dniu dzisiejszym w naszej parafii zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W korytarzu zakrystii można nabyć nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Arki.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Regina Krause l.86, zam. przy ul. Powstania Wielkopolskiego
śp. Teresa Krupa l. 71, zam. przy ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej
Wieczny odpoczynek …

17. Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście dobrej niedzieli i radosnego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz