Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –18 MARCA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Na Mszy św. o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i za tydzień o godz.17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro tj. w poniedziałek03.br przypada uroczystość św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich mężczyzn.
 4. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci. Po Eucharystii spotkanie tej wspólnoty w salce na plebanii.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i Koła Misyjnego. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 7. Spotkanie dla Parafialnej Wspólnoty Mężczyzn, na które zapraszamy wszystkich panów odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 8. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 9. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 9.00 i o godz. 17.15 dla dzieci o 16.30  a  dla młodzieży o godz.19.00.
 10. W piątki zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 11. Arcybiskup zaprasza wszystkich mieszkańców Gdyni na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta od Gdyńskiej Kolegiaty do krzyża na Kamiennej Górze w najbliższy piątek tj. 23 marca br. Początek o godz. 18.00 w kościele NMP Królowej Polski. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które są znakiem oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.
 12. W najbliższą sobotę tj. 24.03.br. dzieci z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na godz. 10.00 do kościoła na nabożeństwo pokutne, po którym najpierw dzieci a później rodzice przystąpią do sakramentu pokuty i pojednana.
 13. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed suma parafialną o godz. 10.00 i przed Mszą św. dziecięcą o godz.11.30 poświęcenie palm na placu przy krzyżu misyjnym, a następnie procesyjnie udamy się do Kościoła.
 14. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą palmę wykonaną przez dzieci z pomocą rodziców. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi za tydzień w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11.30.
 15. Kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić przez dwie najbliższe niedziele do puszki stojącej przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 16. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać!
 17. Po zakończeniu Mszy św. można nabyć przy wyjściu z kościoła dzisiaj i za tydzień paschaliki wielkanocne (koszt 6 zł).
 18. W przyszłą niedzielę członkowie Koła Misyjnego będą rozprowadzać palmy, z których dochód będzie przeznaczony na cele misyjne.
 19. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Galilei oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Jadwiga Pijanowska l. 95 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Jan Kaczor l. 86 z ulicy Batalionów Chłopskich.   Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 21. Przypominamy, że od następnej niedzieli rozpoczynamy czas letni. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. A zatem śpimy niestety o godzinę krócej.
 22. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz