Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ VI Niedziela Zwykła – 11 Luty 2018r.

 1. Dziś przypada XXVI Światowy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes. Msza św. w intencji chorych i starszych naszych Parafian zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia  chorych i specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwa lourdzkiego.
 2. Od jutra po przerwie spowodowanej feriami zimowymi wznawiamy katechezę sakramentalną, która będzie odbywać się według dotychczasowego porządku. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. mają katechezę w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 i 17.00 a młodzież do bierzmowania ma katechezę w poniedziałek o godz. 19.00.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 4. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 5. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
 1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15; dla dzieci o godz. 30, a dla młodzieży o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Kazania będzie głosił Dyrektor Zespołu Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni O. Artur Wyzina SJ. Serdecznie zapraszamy.
 4. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Misjach Świętych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w trzecim tygodniu Wielkiego Postu od 4 -10 marca tj. od niedzieli do soboty. Poprowadzi je O. Świerad Pettke -Pocieszyciel z Getsemani.
 5. Przekazujemy do wiadomości, że w dniach 17 i 18 marcu Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź dokona Wizytacji Kanonicznej naszej parafii. W tym czasie Ks. Arcybiskup udzieli także bierzmowania naszej młodzieży. Dokładny program wizytacji przedstawimy w późniejszym czasie.
 6. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 946,04 zł. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień „taca inwestycyjna” przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Honorata Plebanek l. 85 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, a uczniom, nauczycielom i katechetom owocnego drugiego semestru nauki. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz