Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

Ogłoszenia 24.02.2019

 1. Od jutra po przerwie spowodowanej feriami zimowymi wznawiamy katechezę sakramentalną, która będzie odbywać się według dotychczasowego porządku. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. mają katechezę w środę o godz. 15.40 w salce w szkole lub w czwartek o godz. 16.30 w salce na plebanii a młodzież do bierzmowania ma katechezę w poniedziałek o godz. 19.00.
 2. Informujemy, że młodzież klas III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania w naszej parafii w czwartek 21 marca br. o godz. 18.00 z rąk J.E. Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego.
 3. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania  odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa.
 4. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W tym tygodniu przypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca.
 7. W I-piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. przedpołudniowych oraz po południu od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00  i o godz. 17.00.
 8. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą  w piątek od godz. 9.00. Ks. Paweł w sobotę również od godz. 9.00.
 9. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę  o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. 
  Gorąco zapraszamy tych, którzy w czasie kolędy wyrazili gotowość włączenia się do tej modlitewnej wspólnoty i wszystkich chętnych. Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprasza Zelatorów na krótkie spotkanie przy herbatce do salki na plebanii.
 10. W dniu jutrzejszym rozpocznie się Kurs Ewangelizacyjny „Alpha” w parafii Chrystusa Króla, w Gdyni Małym Kacku o godz. 19.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w minioną niedzielę  ofiary przeznaczone na ogrzewania kościoła. Zebraliśmy 6116,10 zł. Bóg zapłać!
 12. W następną niedzielę comiesięczna zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej  parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 14. Pragniemy też króciutko podsumować wizytę duszpasterską w naszej parafii. Kolędę przyjęło ok. 1320 rodzin a nie przyjęło ok.1994 rodzin ( w tym pustostany i nieobecni.) A zatem na ok. 3314 rodzin przyjęło ok. 40%. W porównaniu z ubiegłym rokiem nie ma znacznych różnic. Dziękujemy za wszelkie zgłaszane uwagi  i propozycje dotyczące funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. Wielu Parafian bardzo prosiło nas kapłanów, by nie rezygnować z realizacji projektu nowego wnętrza naszego prezbiterium. W związku z tym po kolędach odbyło się spotkaniu z nowo utworzoną Parafialną Rada Ekonomiczną ( jej skład podamy w najbliższym numerze „Miłosierdzia”). Po uwzględnieniu opinii tych, którzy wnosili swoje uwagi pozytywne czy negatywne Parafialna Rada Ekonomiczna wraz z Ks. Proboszczem podjęła decyzję, że prace nad nowym wnętrzem prezbiterium naszego kościoła będą kontynuowane. W związku z tym zwracam się do Was Drodzy Parafianie o gorącą modlitwę w tej intencji. Będziemy to szczególnie czynili w czasie rozpoczynającego się niedługo Wielkiego Postu przez codzienne nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia. Przypomnę także, że koszt całego przedsięwzięcia to maksymalnie ok. 300 tyś. zł. (niektórzy wspominali nie wiadomo skąd o cenie 3-krotnie wyższej). Za wszystkie złożone do tej pory ofiary na ten cel  składamy serdeczne Bóg zapłać! W najbliższym czasie zostanie powołana także Parafialna Rada Duszpasterska, by podjąć także te propozycje związane z ubogaceniem życia duchowego naszej wspólnoty. Już teraz dziękujemy Panom, którzy zasilili Parafialną Grupę Mężczyzn św. Józefa, osobom, które włączyły się w  Żywy Różaniec. W najbliższym czasie chcemy reaktywować Grupę Miłosierdzia, która poza modlitwą chce zająć się tworzeniem duszpasterstwa ludzi starszych (bardzo licznej przecież liczby mieszkańców naszej parafii). Jednym z postulatów kolędowych było też utworzenie Kręgów Rodzin. W najbliższym czasie będzie spotkanie dla chętnych rodzin. I trzeba jeszcze będzie wraz z Radą Duszpasterską podjąć wysiłek utworzenia wspólnoty dla dzieci i młodzieży. Drodzy Parafianie raz jeszcze dziękujemy za miłe spotkania kolędowe, za wszelkie uwagi, tak cenne dla ożywienia naszej parafii i za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną wykorzystane na prace związane z nowym wyposażeniem prezbiterium naszej świątyni.
 15. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego, owocnego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Dodaj komentarz