~ Ogłoszenia ~ XVII Niedziela Zwykła – 30 Lipca 2017r.

1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dobrej pogody oraz Bożego wypoczynku.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii zespół z Ukrainy (z Lwowa) „Galicja Folk Band”. Zespół swoją muzyką i śpiewem będzie ubogacał liturgię na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00 zespół zaprasza na koncert. Po każdej Mszy św. będzie też można nabyć płyty CD z muzyką zespołu. Serdecznie zapraszamy.
  3. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, który starajmy się przeżyć w całkowitej trzeźwości, ofiarując Panu Bogu nasze wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin, szczególnie z naszej parafii.
  4. W kalendarzu liturgicznym przypadają w tym tygodniu:
  • we wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora K-ła;
  • w piątek -wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
  3. W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  4. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, o godz. 17.00 nabożeństwo I-piątkowe a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.
  5. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty. Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkich zelatorów.
  6. Chorych, których do tej pory odwiedzał z posługą sakramentalną Ks. Andrzej odwiedzi w sobotę od godz. 9.00 Ks. Kazimierz. Ks. Marcin i Ks. Proboszcz odwiedzą chorych w następnym miesiącu tj. we wrześniu.
  7. Pragniemy podzielić się radością, że w niedzielę 6 sierpnia br. w Częstochowie nasza Parafianka siostra Estera – Dorota Wykurz złoży Pierwsze Śluby Zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Najśw. Rodziny z Nazaretu. Otoczmy Ją naszymi modlitwami.
  8. Informujemy, ze w ubiegłą niedzielę zabraliśmy na tacę inwestycyjną 9012 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  9. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  10. W korytarzu zakrystii można nabyć nowe numery: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: Maksymilian Rudnicki l. 87 z ul. Powstania Wielkopolskiego i Stefania Kierziejonek l. 90 z ul. Cylkowskiego. Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
  12. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!