Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XX Niedziela zwykła – 20 Sierpnia 2017r.

1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy  wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:

•  w poniedziałek: wspomnienie św. Piusa X, papieża

•  we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

•  w czwartek: święto Św. Bartłomieja, Apostoła

•  w sobotę: uroczystość NMP Częstochowskiej.
3. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Patronki MB Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
4. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
5. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
7. W korytarzu zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego i Niedzielę. Zachęcamy do lektury.
8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „tacę inwestycyjną” przeznaczona na malowanie elewacji naszego kościoła. Jak widzimy znaczna część prac została już wykonana. Zakończenie pierwszego etapu w tym tygodniu (o ile nie przeszkodzi nam pogoda).
9. Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Gidli, Częstochowy, Leśniowa i Torunia w dniach od 10-12 września (niedziela – wtorek). Koszt 300 zł. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła i na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z kwotą wpisową – 100 zł. w zakrystii.
10. Decyzją Matki Prowincjalnej Siostra Beata Kulesza zostaje z dniem 31.08.2017 r. przeniesiona na inną placówkę. Msza św. w intencji s. Beaty zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 i w czwartek tj. 31.08.br. o godz. 8.30.Siostrze Beacie za ten czas posługi w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że nie dostaniemy innej siostry. W związku z tym potrzebna jest osoba zakrystiana lub zakrystianki. Ks. Proboszcz zwraca się z prośbą o pomoc w znalezieniu takiej osoby. Jeśli ktoś byłby chętny, albo mógłby –oczywiście odpłatnie –podjąć się takiej posługi osobiście lub zna osobę, która mogłaby się podjąć się tej służby proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem.
11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Zbigniew Lewiński  l.81 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
12. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy  dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

 

Dodaj komentarz