Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXI Niedziela zwykła – 27 Sierpnia 2017r.

 1. Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.

 

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Ks. Prałata dra hab. Krzysztofa Bielawnego, dyrektora Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie, który przypomina nam o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie, których 140-rocznicę w tym roku przeżywamy.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek: wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

 

 1. W  środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.

 

 1. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca.

 

 1. W I-piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30., nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00 ; o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00 a ks. Marcin w sobotę od godz. 9.00.

 

 1. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji  tej wspólnoty.

 

 1. Już dziś informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum zostanie odprawiona w następny poniedziałek o godz. 8.00, a dla uczniów szkół średnich o godz. 18.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegła niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na malowanie elewacji naszego kościoła. Zebraliśmy 8703 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Pragniemy podziękować również za ofiary na cele misyjne zebrane w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zebraliśmy 1835 zł.

 

 1. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne.

 

 1. W korytarzu zakrystii można nabyć nowy numer: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym dołączona jest płyta DVD z filmem „Misja”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy, że parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Gidli, Częstochowy, Leśniowa i Torunia w dniach od 10-12 września (niedziela – wtorek). Koszt 300 zł. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła i na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z kwotą wpisową – 100 zł. w zakrystii.

 

 1. Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia.  Szczęść Boże!

Dodaj komentarz