Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXIII Niedziela zwykła – 10 Września 2017r.

 1. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 2. W środę 13. września przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00, po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski ( jedna część) a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 modlitwę różańcową do godz. 19.00 poprowadzą:      X Roża i Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 5. W tym tygodniu rozpoczyna się katecheza sakramentalna dla dzieci klas III w następującym porządku:
 • I grupa, klasa III „A” SP 34 – w poniedziałek o godz. 16.00
 • II grupa klasa III „B” SP 34 – w poniedziałek o godz. 17.00
 • III grupa – klasa III „C” SP 34 – we wtorek o godz. 16.00
 • IV grupa – klasa III „D” SP 34 – we wtorek o godz. 17.00

Dzieci z innych szkół przychodzą na katechezę do jednej z tych grup.

Rodzice przyprowadzają i odprowadzają dzieci do salki katechetycznej przy plebanii.

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Obecność rodziców obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się także katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katecheza odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 3. Od następnej niedzieli całą młodzie, w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Msze św. niedzielne na godz. 18.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Dzieci należące do Ogniska Misyjnego Dzieci i wszystkie chętne zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17.00 w salce przy plebanii.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w środę: wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
 • w czwartek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • w piątek: wspomnienie NMP Bolesnej
 • w sobotę: wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 1. Apostolstwo Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci w piątek, we wspomnienie NMP Bolesnej będzie przeżywało jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej racji zaprasza wszystkich w tym dniu na godz. 17.00 na modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie a o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. odpustową sprawowaną w intencji wszystkich należących do Apostolstwa.
 2. Przypominamy, że od jutra biuro parafialne będzie czynne według następującego porządku:
  • w poniedziałek od godz. 16.45 -17.45
  • we wtorek i w czwartek od godz. 9.00- 10.00
  • w środę i w sobotę – nieczynne
  • w piątek od godz. 19.00-20.00
  • w sytuacja nagłych / do chorego, pogrzeb, itp./ o każdej porze dnia.
 3. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1132,82 zł.  Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 4. W niedzielę za tydzień „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów  malowanie elewacji naszego kościoła. I etap prac został zakończony, jeszcze tylko trzeba przykręcić siatkę nad wejściem do kościoła. Zapłaciliśmy 21 tyś zł. Przypominamy, że do tej pory zebraliśmy 9.200 zł. Zostało nam do spłaty jeszcze 11.800 zł.   Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dzisiaj wyrażamy wdzięczność.
 5. W zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Stanisław Domurad 61 z ul. Powstania Śląskiego, śp. Hildegarda Kamińska l. 88 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Barbara Langowska l.46 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 7. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz