Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 WRZEŚNIA 2018 R.

 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 2. W czwartek 13. września przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00, po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 5. W tym tygodniu rozpoczyna się katecheza sakramentalna dla dzieci klas III przygotowujących się do I- komunii św. wg następującego porządku:
  • Klasa III A –w środę o godz. 16.30
  • Klasa III B w czwartek o godz. 16.30

  Dzieci z innych szkół przychodzą na katechezę do jednej z tych grup. Rodzice przyprowadzają i odprowadzają dzieci do salki katechetycznej przy plebanii.

 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 7. W tym tygodniu rozpoczyna się także katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katecheza odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 8. Panów ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 do salki na plebani.
 9. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzy zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na spotkanie do kościoła.
 10. Od następnej niedzieli całą młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Msze św. niedzielne na godz. 18.00.
 11. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w czwartek: wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  • w piątek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w sobotę: wspomnienie NMP Bolesnej.
 13. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 872,10 zł.  Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 14. W niedzielę za tydzień „taca inwestycyjna” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów  malowanie elewacji naszego kościoła.  Zostało nam do spłaty jeszcze 7.800 zł.   Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dzisiaj wyrażamy wdzięczność.
 15. Przypominamy, że w dniach 28-30 września br. organizujemy pielgrzymkę autokarową wschodnią ścianą Polski. Organizujemy także pielgrzymki do Turcji w listopadzie br. oraz do Argentyny i Brazylii w lutym 2019 r.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie oraz kolejny numer czasopisma biblijnego Galilea poświęcone tym razem tematyce przebaczenia.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Zenon Jasiak 89 z ul. Cylkowskiego i śp. Krystyna Chmielińska l. 95 z ul. Korczaka. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 18. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz