Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 WRZEŚNIA 2018 R.

 1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w miniony czwartek licznie uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.
 2. Przypominamy, że rozpoczęła się już katecheza sakramentalna dla dzieci klas III w następującym porządku:
  • I grupa, klasa III „A” SP 34 – w środę o godz. 16.00 w szkole.
  • II grupa klasa III „B” SP 34 – w czwartek o godz. 16.00 w salce katechetycznej na plebanii.

  Dzieci z innych szkół przychodzą na katechezę do jednej z tych grup.

 3. W niedziele zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o godz. 11.30.
 4. Rozpoczęła się także katecheza sakramentalna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katechezy odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 5. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli całą młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Msze św. niedzielne na godz. 18.00.
 6. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek: święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
  • w czwartek: wspomnienie świętych męczenników koreańskich;
  • w piątek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 8. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Patronki MB Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
 9. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych i koła misyjnego. Po Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego w salce na plebanii.
 10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 11. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 12. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 13. Wspólnotę biblijno-modlitewną Marana tha zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej, na 19.00 do salki przy plebanii.
 14. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzy zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na spotkanie do kościoła.
 15. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2019 rok.
 16. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce wschodnią ścianą Polski do: Przasnysza, Sokółki, Hajnówki, Białowieży, Grabarki, Drohiczyna, Kodnia, Suchowoli i Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 28-30 września br. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystia lub w kancelarii parafialnej. Tych którzy się już zapisali prosimy o uregulowanie wpłaty.
 17. Przypominamy, że organizujemy także pielgrzymki do Turcji w listopadzie br. oraz do Argentyny i Brazylii w lutym 2019 r.
 18. Wyrażamy wdzięczność za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „tacę inwestycyjną” przeznaczone na pokrycie kosztów malowanie elewacji naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 19. Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Jest też gazetka redagowana przez Pawła Perła, w której znajduje się zaproszenie na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 20. W związku ze stanem zdrowia nasz kościelny Pan Mariusz rezygnuje z dniem 30 września br. z pracy jako zakrystianin. W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w znalezieniu osoby chętnej do tej pracy. Może ktoś z Parafian mógłby pomóc podejmując się pełnienia zadania zakrystianina lub zakrystianki. Informacje w tej sprawie można uzyskać u ks. Proboszcza.
 21. Parafia Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowie przeprowadza inwentaryzację i digitalizację cmentarza. Dysponentów grobów prosimy o kontakt z biurem parafialnym w Orłowie w poniedziałki , środy i piątki w godz. 16-18, a w środy dodatkowo od 11 do 12, w celu wypełnienia deklaracji dysponenckiej. Taką deklaracje można otrzymać również w zakrystii po mszach św. w parafii w Orłowie.
 22. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasz Parafianka śp. Teresa Burczyk l. 80 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 23. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz