Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”.
 2. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 3. W dniu jutrzejszym / w poniedziałek/ przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 7. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 Prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 8. Wyrażamy wdzięczność za udział w modlitwach w XVIII Dniu Papieskim, w Apelu Papieskim oraz za ofiary złożone na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1660 zł. „Bóg zapłać”.
 9. W dniu dzisiejszym taca inwestycyjna przeznaczona na nowy wystrój wnętrza naszego prezbiterium. Projekt i wyjaśnienia znajdziemy w gazetce Miłosierdzie. Za wszelkie ofiary i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo gorąco dziękujemy też ofiarodawcom, którzy zgłosili chęć sfinansowania kosztów Obrazu Jezusa Miłosiernego (zgłosiły się już 4 chętne osoby, -pierwszy ma pierwszeństwo) oraz 2 rodziny pragnące w części pokryć koszty nowego tabernakulum. Dziękujemy także za ofiary składane w biurze parafialnym na ten cel i przesyłane na konto parafialne. Zebraliśmy już 27 tyś zł. Została utworzona specjalna księga, do której będą zapisywani wszyscy ofiarodawcy. Jeszcze raz wszystkim Bóg zapłać! Wszelkie uwagi do projektu, którego realizację rozpoczniemy w maju 2019 r. można jeszcze zgłaszać do ks. Proboszcza.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego i Niedzielę i Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 11. Przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania różańców wykonanych przez dzieci z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedziel na Mszy św. o godz. 11.30.
 12. W związku z tygodniem misyjnym tradycyjna zbiórka do puszek na misje odbędzie się w następną niedzielę.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Małgorzata Ciesiółka l. 89. Ją i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 14. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz