Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXIX Niedziela zwykła – 22 Październik 2017r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjna rozpoczynającą Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Głosić wiarę z radością”.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci w środy i piątki o godz. 30 a dla młodzieży we wtorek i piątek o godz.17.30. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym roku na różańcu jeszcze nie byli.
 4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i w ramach różańca o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar Intronizacji NSPJ z prośbą o jej dobre owoce.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w sobotę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Świętej w czwartek o godz. 19.00 w kościele.
 9. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. zbiorową.
 10. Wyrażamy wdzięczność za złożone w minioną niedzielę ofiary na „tacę inwestycyjną”. Zebraliśmy 7027 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego i Niedzielę można nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest też pierwszy numer dwumiesięcznika biblijnego zatytułowanego Galilea (o którym mówiliśmy przed tygodniem).
 12. Przypominamy, że dzisiaj upływa termin składania różańców wykonanych przez dzieci z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedziel na Mszy św. o godz. 11.30.
 13. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku, o którą prosi Ojciec św. Franciszek. Za wszelkie wyrazy chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanymi Meksykanami składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. W związku z tygodniem misyjnym tradycyjna zbiórka do puszek na misje odbędzie się w następną niedzielę.
 15. Pielgrzymów wyjeżdzających do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Helena Zasadzińska l. 94 z ul. Powstania Śląskiego i śp. Stanisław Jaguścik l.82 z ul. Powstania Wielkopolskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 17. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz