Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXVII Niedziela zwykła – 8 Październik 2017r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszy św. młodzież przygotowująca się do bierzmowania zbiera do puszek ofiary na cele programu stypendialnego dla młodzieży objętej opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie –Bóg zapłać!
 2. W związku z tym zapraszamy wszystkich na Apel Papieski połączony z koncertem pieśni maryjnych i papieskich w wykonaniu Zespołu „ Fala” z Gdyni na 19.00. Zespół „Fala” będzie już śpiewał na Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Metropolita Gdański zaprasza mieszkańców Gdyni na uroczyste obchody Dnia Papieskiego, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie procesjonalne przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie św. Jana Pawła II.
 4. Różaniec przez cały miesiąc październik w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci w środy i piątki o godz. 30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30.W tym tygodniu z racji 100-rocznicy Objawień Fatimskich różaniec w piątek dla młodzieży i dorosłych tylko o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek, 13 października przypada ostatni w tym roku dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, o godz. 19.00 Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 procesja z Figurą Pani Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski.  Pragniemy bardzo gorąco zaprosić wszystkich Parafian na to czuwanie w 100. rocznicę szóstego objawienia Matki Bożej, w którym „Cudem słońca” Maryja potwierdza prawdziwość swoich objawień. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
 • w poniedziałek: wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • w piątek: wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 1. W następną niedzielę na sumie o godz. 10.00, której będzie przewodniczył Ks. Prał. Włodzimierz Kozłowski, proboszcz z Rumii Janowa zostanie poświęcona tablica upamiętniająca pierwszego proboszcza i budowniczego naszej świątyni- Ks. Kan. Jerzego Kłopotek- Główczewskiego. Fundatorom tablicy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar Intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 5. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę wstawienniczą.
 6. Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” za liczną udział i modlitwę w dniu wczorajszym na Różańcu do Granic. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę piękną inicjatywę a zwłaszcza animatorom prowadzącym

grupy, Ks. Marcinowi, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholii „In Domino”, Panu Organiście Arturowi, Pani Zakrystiance Aleksandrze, Paniom organizującym poczęstunkiem, za upieczone ciasta, młodzieży  za przygotowanie pięknej dekoracji  Kościoła,Paniom za kwiaty, panu Przemkowi Gora za czuwanie nad nagłośnieniem.

 1. W korytarzu zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Zachęcamy do lektury.
 2. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych zostały wyłożone na ławkach. Wypominki listopadowe można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy też o wyraźne zaznaczenie, że chodzi o Mszę św. Zbiorową.
 3. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 1088 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać!”
 4. W następną niedzielę „taca inwestycyjna”. Ofiary będą przeznaczone na spłatę malowania elewacji kościoła i rozpoczętego remontu plebanii. Za zrozumienie i ofiarność już dziś wyrażamy wdzięczność.
 5. Proboszcz wraz z Biurem Pielgrzymkowym „Kaszubtravel” organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 10-17 listopada br.. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce parafialnej i znajduje się na stronie internetowej parafii. Koszt 3600 zł i 50 $. Zostało jeszcze kilka miejsc. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
 6. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 do salki przy plebanii.
 7. Przypominamy także o konkursie dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła do 22. października.
 8. Młodzież grającą na instrumentach i śpiewającą zapraszamy do Scholii. Próby odbywają się w środy o godz. 19.00 w kościele.
 9. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz