Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. młodzież przygotowująca się do bierzmowania zbiera do puszek ofiary na cele programu stypendialnego dla młodzieży objętej opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy gorące podziękowanie –Bóg zapłać!
 2. W związku z tym zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski z Papieżem dziś na 20.30. W trakcie Apelu rozdanie nagród dla dzieci i młodzieży uczestniczących w konkursie papieskim organizowanym przez naszych katechetów. Niech udział w Apelu będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za 40 rocznicę wyboru na Stolice Piotrową św. Jana Pawła II.
 3. Metropolita Gdański zaprasza mieszkańców Gdyni na uroczyste obchody Dnia Papieskiego, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po modlitwie procesjonalne przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie św. Jana Pawła II.
 4. Nabożeństwo różańcowe przez cały miesiąc październik w dni powszednie: dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. Słowa podziękowania kierujemy także na ręce tych wszystkich, którzy licznie i pobożnie uczestniczyli w sobotę w nabożeństwie fatimskim.
 6. Liturgiczna Służba Ołtarza pod przewodnictwem x. Pawła ogłasza nowy nabór na ministrantów i lektorów. Starsi chłopcy od wieku gimnazjalnego zostaną przygotowani i wypromowani do posługi lektora natomiast młodsi zostaną przygotowani i wypromowani na ministrantów naszej parafii. Zapisywać można się w zakrystii od dzisiaj do soboty. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka organizacyjna w salce przy plebanii.
 7. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci.
 8. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji misji i  Koło Misyjne Po Eucharystii spotkanie Koła misyjnego w salce przy plebanii.
 9. Koło Misyjne naszej parafii przeżywa w tym roku 30-lecie istnienia. Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 10.00. Przewodniczył Jej będzie Ks. Włodzimierz Kozłowski. Po Mszy św. Agapa w salce na plebanii. Wszystkich członków i sympatyków Koła Misyjnego i misji św. serdecznie zapraszamy.
 10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i  o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa różańcowego.
 11. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 12. Wspólnotę biblijno-modlitewną „Marana tha” zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej, na  19.00 do salki przy plebanii.
 13. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 14. Wyrażamy wdzięczność za złożone w ubiegła niedzielę ofiary do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Zebraliśmy 813, 20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczana na nowy wystrój prezbiterium naszej parafii. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś serdecznie dziękujemy. Projekt nowego prezbiterium znajduje się przy ambonie.
 16. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. Zbiorową.
 17. Przypominamy także o konkursie dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła najpóźniej w następną niedzielę.
 18. Zainteresowanych życiem wewnętrznym i modlitwą Ks. Paweł i Ruch Rodzin Nazaretańskich zapraszają na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 do salki na plebanii.
 19. Spotkania grupy małżeńskiej Ruchu Rodzin będą raz w miesiącu. Najbliższe w niedzielę 21.pażdziernika br. o godz. 14.00 w salce na plebanii.
 20. Przypominamy że organizujemy pielgrzymką do Turcji w terminie od10-17 listopada br. oraz do Argentyny i Brazylii w lutym 2019 r. Jest jeszcze kilka wolnych. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
 21. W związku z trwającym rokiem św. Stanisława Kostki parafia nasza organizuje w sobotę 20 października pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Stanisława w Gdańsku Oliwie. Wyjazd z przed Kościoła w sobotę o godz. 10.00. W programie Msza św., koncert muzyczny, agapa a także zwiedzanie Katedry Oliwskiej i Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Koszt 10 zł a dla dzieci i młodzieży 2 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 22. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłosierdzia, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 23. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianin śp. Olga Zamorska 95 i śp. Cecylia Suchocka l.94 obie z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej oraz śp. Mirosław Kuntze l.  89  z ul. Korczaka. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.
 24. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz