Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ Ogłoszenia ~ XXVIII Niedziela zwykła – 15 Październik 2017r.

 1. Nabożeństwo różańcowe dla całych rodzin dzisiaj o godz. 17.30 a w dni powszednie dla dorosłych o godz.17.30, dla dzieci w środy i piątki o godz. 30 a dla młodzieży we wtorki i piątki o godz.17.30.
 2. Wyrażamy wdzięczność za udział w modlitwach w XVII Dniu Papieskim, w Apelu Papieskim połączonym z koncertem oraz za ofiary złożone na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1780 zł. „Bóg zapłać”.
 3. Słowa podziękowania kierujemy także na ręce tych wszystkich, którzy licznie i pobożnie uczestniczyli w piątek w nabożeństwie fatimskim.
 4. Liturgiczna Służba Ołtarza pod przewodnictwem Ks. Marcina ogłasza nowy nabór na ministrantów i lektorów. Starsi chłopcy od wieku gimnazjalnego zostaną przygotowani i wypromowani do posługi lektora natomiast młodsi zostaną przygotowani i wypromowani na ministrantów naszej parafii. Zapisywać można się w zakrystii od dzisiaj do soboty. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka organizacyjna w salce przy plebanii.
 5. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci.
 6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji misji i  dziękczynna za Koła misyjne, które przeżywa 30-rocznicę istnienia w naszej parafii z prośbą o życie wieczne dla wszystkich zmarłych członków.  Po Eucharystii spotkanie Koła misyjnego w salce przy plebanii.
 7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
 8. W czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna  za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
 9. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu i adoracja do godz. 19.30.
 10. Wspólnotę biblijno-modlitewną „Marana tha” zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej, na 19.00 do salki przy plebanii.
 11. Wyrażamy wdzięczność za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na „tacę inwestycyjną” przeznaczone na pokrycie kosztów malowanie elewacji naszego kościoła i rozpoczętego remontu plebanii. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego i Niedzielę można nabyć przy wyjściu z kościoła .Jest też nowe pismo –pierwszy numer dwumiesięcznika biblijnego zatytułowanego Galilea. Lektura tego czasopisma wydawanego przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej, pomoże nam w lepszym zrozumieniu Pisma Świętego. Koszt Galilei to 7,50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 13. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas niedzielnej tacy a także w zakrystii lub w biurze parafialnym. By uniknąć pomyłek tzw. „wypominki całoroczne”, prosimy składać osobiście w zakrystii lub biurze parafialnym. Intencje na Msze św. zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada o godz. 8.30 i 18.00 prosimy, by wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o Mszę św. Zbiorową.
 14. Przypominamy także o konkursie dla dzieci na różaniec z kasztanów, żołędzi czy innych rzeczy. Podpisane różańce przynosimy do kościoła najpóźniej w następną niedzielę.
 15. Abp Sławoj Leszek Głódź ogłasza w naszej archidiecezji zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku, o którą prosi Ojciec św. Franciszek. W naszej parafii zbiórka na ten cel odbędzie się w następną niedzielę.
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Kazimierz Stromski 81 z ul. Korczaka. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 17. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz