Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

~ OGŁOSZENIA ~ XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe do środy włącznie o godz. 17.30. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym nabożeństwie przez cały miesiąc gorliwie brali udział: dzieciom, młodzieży i dorosłym. „Bóg zapłać!”.
 2. W czwartek – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa w Eucharystii.
 3. W – piątek – 2 listopada- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.30, a po południu o godz. 17.00, 18.00 i 00. Msza św. o godz. 8.30 i 18.00 Tradycyjnie jest Mszą zbiorową za naszych zmarłych. Intencje na te Msze św. można jeszcze składać do czwartku włącznie. Naszą modlitwą pomóżmy naszym wiernym zmarłym dostać się do nieba.
 4. Od soboty, czyli od 3 listopada różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. a od następnego poniedziałku 5 listopada rano o godz. 7.30 odprawiana będzie Droga Krzyżowa za zmarłych.
 5. W tym szczególnym czasie modlitwy w intencji naszych wiernych zmarłych pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św. oraz przyjęcie komunii św., a w dniach od 1-8 listopada nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 6. Kartki z wypominkami za naszych zmarłych można składać podczas kolekty dzisiaj i w czwartek albo w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wypominki całoroczne prosimy składać osobiście w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 7. W tym tygodniu przypadają I- czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
 8. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 9. Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w I-sobotę o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 8.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty.
 10. Chorych z posługą sakramentalną Ks. Kazimierz i Ks. Proboszcz odwiedzą w piątek od godz. 10.00 a Ks. Paweł w sobotę od godz.9.00.
 11. W piątek z racji Dnia Zadusznego biuro parafialne będzie nieczynne.
 12. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na misje.
 13. Informujemy, że w minioną niedzielę zebraliśmy na nowe prezbiterium 6172,52 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom i osobie, która w minioną niedzielę oferowała na to dzieło 10. Tyś zł. W związku z tym, że grupa Parafian jest przeciwna tej inicjatywie jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z tego projektu.
 14. Cotygodniową prasę katolicką:  Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Maria Kubiczek l. 79 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej i śp. Józef Sokołowski l.77 z ul. Cylkowskiego. Ich i wszystkim naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
 16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz