- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. w intencji wspólnoty, a po Niej na spotkanie w salce w kościele.
- W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- Członków Żywego Różańca Św. zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na modlitwę różańcową i wymianę tajemnic a o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji tej wspólnoty.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:we wtorek: wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny; w sobotę: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
- W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30 w trzecią rocznicę śmierci Ks. Prałata Michała Oksiuty, poprzedniego proboszcza naszej parafii. Zmarłego kapłana polecamy modlitwom wiernych.
- Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać intencje mszalne na 2026 rok.
- Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną przeznaczoną na Remont Domu Parafialnego. Dziękujemy także za ofiary przesyłane na konto parafii i składane w biurze parafialnym z wpisem do księgi ofiarodawców. Bóg zapłać!
- Pragniemy też bardzo serdecznie podziękować naszemu Parafianinowi Panu Marcinowi Gruszka, właścicielowi firmy „Gru-Mar” za ocieplenie i wykonanie elewacji na nowej i starej części Domu Parafialnego.
- W najbliższą sobotę pragniemy posprzątać teren wokół naszego kościoła. Panów ze Wspólnoty Św. Józefa i chętnych mężczyzn zapraszamy w tym dniu o godz. 9.00. Przynieśmy ze sobą sprzęt do wyciągania gwoździ a także sekatory, grabie czy inne narzędzia do czyszczenia zarośniętej kostki. Do pomocy w pracach zapraszamy także Panie. Za wszelką pomoc każdej pary rąk serdecznie już dziś dziękujemy. Bóg zapłać!
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, List do Pani oraz naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
- W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka:śp. Alicja Jarema l. 85 z ul. Powstania Śląskiego. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
- Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
Tag Archives: Slider
14.09.2025 NIEDZIELA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.
- Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.
- Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczyna się już katecheza sakramentalna dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. i dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katechezy odbywają się w salce w kościele. Katechezy dla dzieci z klas III są w poniedziałki, środy i czwartki o godz. 16.00 a dla kandydatów do bierzmowania we wtorki o godz. 19.00.
- W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św., a po Eucharystii odpustowe spotkanie Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci w salce w kościele.
- W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
- w poniedziałek: wspomnienie NMP Bolesnej;
- we wtorek:wspomnienie św. męczenników:Korneliusza,papieża i Cypriana,b-pa;
- w czwartek: święto św. Stanisław Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży;
- w sobotę: wspomnienie świętych męczenników koreańskich.
- Spotkanie dla ministrantów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w sobotę o godz. 12.00 w salce w kościele.
- Próba dla scholi dziecięcej odbędzie się w niedzielę o godz. 10.30 w salce w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać dla Pana Boga.
- Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2026 rok.
- Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na Gdańskie Seminarium Duchowne. Zebraliśmy 1332 zł. Bóg zapłać!
- W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczone będzie na przebudowę Domu Parafialnego. Za wszelkie ofiary, także te składane w biurze parafialnym i przesyłane na konto parafii już dziś składamy podziękowanie. Bóg zapłać!
- Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W bieżącym tygodniu planowane jest zakończenie ocieplenia i elewacji nowej i starej części budynku. Trwają wewnątrz prace elektryczne i na dachu starej części wykonanie odgromników. Ponadto trwa kładzenie instalacji do ogrzewania podłogowego by w najbliższych dniach można było zalać podłogę w salkach i korytarzach na piętrze. Chcielibyśmy jak najszybciej przygotować salki do użytku. Dziękując za dotychczasowe ofiary zwracamy się z serdeczną prośbą o dalsze wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą, by jak najszybciej udało nam się pospłacać należności za te prace.
- Zachęcamy do czytania prasę katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Listu do Pani i naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
- Radni Dzielnicy zapraszają na spotkanie na którym specjaliści zaprezentują jak uchronić się przed wyłudzeniami i innymi działaniami oszustów. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w sali C w budynku III Parku Naukowo-Technologicznego Eksperyment. Informacje na plakacie w gablocie.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Kazimierz Szajbe l.59 z ul. Redłowskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego, owocnego tygodnia. Szczęść Boże!
07.09.2025 XXIII_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Informujemy, że w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2026 rok.
- Pielgrzymów wyjeżdżających w październiku do Japonii zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 na spotkanie do salki w kościele.
- Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2026 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w najbliższy poniedziałek 08.09.br. o godz. 19.00 w kościele.
- Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 19.00 na pierwsze spotkanie w kościele. Katechezy przygotowujące do bierzmowania będą we wtorki o godz. 19.00 w salce w kościele.
- W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- W sobotę przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W programie uroczysta Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. ok. godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 19.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
- w poniedziałek: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
- w sobotę: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła;
- w następną niedzielę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego .
- W najbliższy czwartek zapraszamy do parafii MB Bolesnej w Gdyni Orłowie na modlitwę przy Cudownym Obrazie MB Łaskawej -Łamiącej Strzały. O godz. 18.00 różaniec a o 18.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Wiesława. Szczegółowy program umieszczony jest na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła i w gablotce.
- Pierwsza powakacyjna próba dla scholi dziecięcej odbędzie się w niedziele za tydzień o godz. 10.30 w salce w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać dla Pana Boga.
- Spotkanie dla ministrantów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w kościele.
- W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
18. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
31.08.2024 XXII_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Po okresie wakacji biuro parafialne będzie czynne według nieco zmienionego porządku tzn. w poniedziałek od 16.45–17.45, we wtorek od 9.00-10.00 a w piątek od 19.00 – 20.00.
- Od następnego poniedziałku – tj. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona w niedzielę 7 września wg następującego porządku:
- dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 11.30;
- dla młodzieży szkół średnich o godz. 18.00;
- poświęcenie plecaków dla pierwszoklasistów odbędzie się w niedzielę 07.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.
- Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2026 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek 08.09.br. o godz. 19.00 w kościele. Informujemy, że I-komunia w 2026 roku planowana jest na sobotę 09 maja 2026 r.
- Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w następny wtorek tj. 09.09.br. o godz. 19.00 na pierwsze spotkanie w kościele. Katechezy przygotowujące do bierzmowania będą we wtorki o godz. 19.00 w salce w kościele.
- Braci ze Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa i chętnych Panów zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a po Niej na spotkanie w salce w kościele.
- W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek dla dorosłych o godz. 7.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz. 18.00.
- Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30. i 17.00.
- W piątek okazja do spowiedzi św. w czasie Mszy św. porannej i po południu od godz. 16.00 – 18.30.
- Chorych z posługą sakramentalną Ks. Proboszcz odwiedzi w piątek od godz. 9.00 a Ks. Marian w sobotę również od godz. 9.00.
- W sobotę zapraszamy o godz. 7.30 na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
- W następną niedzielę zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na Gdańskie Seminarium Duchowne.
- Osoby udające się w następną sobotę tj. 06.09.br. na pielgrzymkę „Śladami św. Wojciecha” informujemy, że wyjazd będzie o godz. 7.00 z przystanku przy plebanii.
\
- W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym zapraszamy na 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu w terminie 15-19 listopada ( od sobota – do środa). Koszt 3650 zł. Osoby, które są zainteresowane proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem najlepiej dzisiaj lub jutro i wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł. do 05.09.br. Jest to niezbędne w celu zakupu biletów lotniczych.
- Pielgrzymów udających się w październiku (11-22) do Japonii zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę za tygodnie tj. 07.09.br o godz. 16.00 w salce w kościele.
- W dniach 6-14 września br. w parafii MB Bolesnej w Gdyni Orłowie będzie gościł Cudowny Obraz MB Łaskawej -Łamiącej Strzały. Nasza parafia zaproszona jest do udziału w modlitwach przed cudownym obrazem w następny czwartek tj. 11.09.br. O godz. 18.00 różaniec a o 18.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Wiesława. Szczegółowy program umieszczony jest na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
- Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom owocnego nowego roku szkolnego. Szczęść Boże!
24.08.2025 XXI_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
- We wtorek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 i 18.00. Naszą obecnością na Mszy św. pokażmy, że kochamy Matkę Bożą i zawierzmy Pani Częstochowskiej naszą Ojczyznę, Kościół i nasze rodziny.
- Od następnego poniedziałku – tj. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku zostanie odprawiona w niedzielę 7 września br. wg następującego porządku:
- dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 11.30.
- dla młodzieży szkół średnich o godz. 18.00.
- poświęcenie plecaków szkolnych dla pierwszoklasistów odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie tj. 07.09.br. na Mszy św. o godz. 11.30.
- W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji wspólnoty i wymianę tajemnic różańcowych.
- Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2026 r. pragną przystąpić do I-komunii św. odbędzie się w poniedziałek 08.09.br. o godz. 19.00 w kościele. Informujemy, że I-komunia w 2026 roku planowana jest na sobotę 09 maja 2026r.
- Młodzież klas I szkół średnich pragnącą w bieżącym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania i ich rodziców zapraszamy we wtorek za 2 tygodnie tj. 09.09.br. o godz. 19.00 na pierwsze spotkanie w kościele. Katechezy przygotowujące do bierzmowania będą we wtorki o godz. 19.00 w salce w kościele.
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Zebraliśmy 8689 zł.
- Osoby wyjeżdżające w następną sobotę tj. 06.09.br. na pielgrzymkę „Śladami św. Wojciecha” informujemy, że wyjazd będzie o godz. 7.00 z przystanku przy plebanii. Zapisanych prosimy o dokonanie wpłaty. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
- W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym zapraszamy na 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Świętego Miasta do Rzymu w terminie 15-19 listopada ( od sobota – do środa). Koszt 3650 zł. Zapisy u Ks. Proboszcza.
- Pielgrzymów udających się w październiku (11-22) do Japonii zapraszamy na spotkanie w niedzielę za 2 tygodnie tj. 07.09.br o godz. 16.00 w salce w kościele.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie. Zachęcamy do lektury.
- Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
17.08.2025 XX_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają ponadto:
- w środę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
- w czwartek – wspomnienie św. Piusa X, Papieża;
- w piątek – wspomnienie NMP Królowej.
- W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa MB Batronki Dobrej Śmierci i za zmarłych z tej Wspólnoty.
- W poniedziałek przypada 3. rocznica śmierci Ks. Kazimierza Południaka. Msza św. za zmarłego kapłana posługującego w nasze parafii w poniedziałek o godz. 7.30.
- W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. czwartek o godz. 16.30 modlitwa dziękczynna za dar intronizacji z prośbą o jej dobre owoce.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego.
- Paniom z Koła Misyjnego wyrażamy wdzięczność za za przygotowanie wiązanek kwiatów i ziół na czwartkową Uroczystość Wniebowzięcia NMP a wszystkim za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na cele misyjne. Zebrano 2380 zł.
- Dziękujemy także za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę, przeznaczone na KUL i uczelnie katolickie. Zebraliśmy 1159 zł.
- W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można zgłaszać w zakrystii.
- Zapraszamy na 1-dniową pielgrzymkę autokarową w sobotę 6 września br.„Śladami św. Wojciecha” do Gorzędzieja, do św. Gaju, do Elbląga i do Sanktuarium w Gdańsku Św. Wojciechu. Zapisy u ks. Proboszcza.
- W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym zapraszamy na 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Świętego Miasta do Rzymu w terminie 15-19 listopada (sobota – środa). Koszt 3650 zł. Zapisy u Ks. Proboszcza. Program zamieszczony jest w gazetce i znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
- Zostały jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Japonii w terminie 11-22 października. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.
- W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka śp. Lucja Góralska, l. 92 z ul. Korczaka. Ją i wszystkich naszych wiernych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, owocnego tygodnia. Szczęść Boże!
10.08.2025 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim Bożego wypoczynku.
- W najbliższą środę przypada kolejny Dzień Czuwania Fatimskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), o godz. 20.00 Różaniec Fatimski a ok. godz. 20.30 procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła i Apel Jasnogórski. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
- W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 19.00
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
- W piątek tj.15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W trakcie Mszy świętych będziemy święcić zboże, zioła i owoce. W przedsionku kościoła będzie można nabyć wiązanki kwiatów i ziół wykonane przez Panie z Koła Misyjnego. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele misyjne.
- W tym dniu nie obowiązuje post.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
- w poniedziałek: wspomnienie św. Klary, dziewicy
- we wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
- w czwartek: święto poświęcenia archikatedry w Gdańsku-Oliwie.
- W dniu dzisiejszym ogólnopolska zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i uczelnie katolickie.
- Zapraszamy na 1-dniową pielgrzymkę autokarową w sobotę 6 września br.„Śladami św. Wojciecha” w sobotę 6 września br do Gorzędzieja k/Tczewa, do św. Gaju, do Elbląga (zwiedzanie starówki i katedry +niespodzianka) i do Sanktuarium w Gdańsku Św. Wojciechu. Koszt wyjazdu -220 zł (obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnik). Zapisy u ks. Proboszcza.
- Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu w terminie 15-19 listopada. Zapisy u Ks. Proboszcza.
- Zostały jeszcze 2 ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Japonii w terminie 11-22 października. Informacje i zapisy u Ks. Proboszcza.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.
- Jeśli chodzi o prace przy przebudowie Domu Parafialnego. W ostatnim czasie położono tynki wewnętrzne w 2 salkach i na korytarzu. Trwają pracę przy położeniu w tych pomieszczeniach instalacji ogrzewania podłogowego. Na zewnątrz trwają prace przy ociepleniu, zamontowaniu parapetów i wykonaniu elewacji. Za wszelkie ofiary składane na ten cel także w biurze parafialnym z wpisem do Księgi Ofiarodawców i przesyłane na konto parafii dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” i zwracamy się z serdeczną prośbą o wspieranie tych prac ofiarami i modlitwą.
- W następną niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na przebudowę Domu Parafialnego. Za zrozumienie i wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.
- Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
03.08.2025 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
- W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów;
- w środę – święto Przemienienia Pańskiego;
- w piątek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
- w sobotę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.
- W tym tygodniu przypada I-czwartek miesiąca. W tym dniu po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
- W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie spowiedź będzie 15 minut przed Mszą św.
- Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.45-17.45 oraz w czwartek od godz. 9.00-10.00. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się po Mszach świętych.
- W następną niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i uczelnie katolickie.
- Zapraszamy na 1-dniową pielgrzymkę autokarową w sobotę 6 września br.„Śladami św. Wojciecha” w sobotę 6 września br do Gorzędzieja k/Tczewa, do św. Gaju, do Elbląga (zwiedzanie starówki i katedry +niespodzianka) i do Sanktuarium w Gdańsku Św. Wojciechu. Koszt wyjazdu -220 zł (obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnik). Zapisy u ks. Proboszcza.
- Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu w terminie 15-19 listopada. Program podamy w najbliższym czasie. Koszt ok. 5000 zł. Zapisy u Ks. Proboszcza.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.
- W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza Parafianka: śp. Maria Antoniewicz l. 82. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże
27.07.2025 XVII_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku.
- W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Życzymy Im wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dużo zdrowia.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
- we wtorek: wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza;
- w czwartek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
- w piątek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła;
- W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek miesiąca i I- sobota miesiąca.
- W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Jubileuszową Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
- Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.30 i 18.00.
- Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00.
- W piątek okazja do spowiedzi św. przed poranną Mszą św. od godz. 7.00 -7.25 i po południu od godz. 17.30 – 18.30.
- W I-sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo I-sobotnie.
- Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie spowiedź będzie 15 minut przed Mszą św.
- Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.45-17.45 oraz w czwartek od godz. 9.00-10.00. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się po Mszach świętych.
- Serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Zebraliśmy 7340 zł i 100 Euro. Wyrażamy też wdzięczność za ofiary złożone w biurze parafialnym i na konto parafii.
- Zapraszamy wszystkich na 1-dniową pielgrzymkę autokarową „Śladami św. Wojciecha”, która odbędzie się w sobotę 6 września br. Pojedziemy do Sanktuarium św. Wojciecha w Gorzędzieju k/Tczewa, do św. Gaju – miejsca gdzie zginał nasz patron, do Elbląga (zwiedzanie starówki i katedry +niespodzianka) i do Sanktuarium w Gdańsku Św. Wojciechu. Wyjazd o 7.00, powrót ok. 21.00. Koszt wyjazdu -220 zł (obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnik). Zapisy u ks. Proboszcza. Z pielgrzymki mogą skorzystać także osoby z innych parafii.
- Osoby zapisane na pielgrzymkę do Japonii proszone są o zapłacenie kolejnej transzy za wyjazd u ks. Proboszcza.
- Pragniemy zorganizować 5—dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu w listopadzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i wakacyjny numer naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie.
- W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Róża Łuczak l. 93 z ul. Powstania Wielkopolskiego. i śp. Herbert Krause l. 91 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, błogosławionego, słonecznego tygodnia. Szczęść Boże!
20.07.2025 XVI_NIEDZIELA ZWYKŁA
- Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu czy wakacji i życzymy wszystkim dobrej pogody oraz Bożego wypoczynku.
- W piątek z okazji dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców po Mszy św. wieczornej sprawowanej o godz. 18.00 będzie poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów na placu przed kościołem.
- W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.
- W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Misji i Koła Misyjnego oraz za ++ z Koła.
- W piątek po Mszy św. wieczornej, po poświeceniu pojazdów wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Bożym Miłosierdziu, Koronka i adoracja do godz. 19.30.
- Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00 na Różaniec, o godz. 7.30 na Mszę św. w intencji Wspólnoty i wymianę tajemnic różańcowych.
- W kalendarzu liturgicznym przypadają w tym tygodniu:
- we wtorek – święto, św. Marii Magdaleny;
- w środę – święto, św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;
- w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
- w piątek -święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;
- w sobotę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
- W tym tygodniu są wolne intencje Mszy św. Można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone na przebudowę Domu Parafialnego. Dziękujemy także za wszelkie ofiary przesyłane na konto parafii i składane w biurze parafialnym.
- Zapraszamy wszystkich na 1-dniową pielgrzymkę autokarową „Śladami św. Wojciecha”, która odbędzie się w sobotę 6 września br. Pojedziemy do Sanktuarium św. Wojciecha w Gorzędzieju k/Tczewa, do św. Gaju – miejsca gdzie zginał nasz patron, do Elbląga (zwiedzanie starówki i katedry +niespodzianka) i do Sanktuarium w Gdańsku Św. Wojciechu. Wyjazd o 7.00, powrót ok. 21.00. Koszt wyjazdu -220 zł (obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnik). Zapisy u ks. Proboszcza. Z pielgrzymki mogą skorzystać także osoby z innych parafii.
- Osoby zapisane na pielgrzymkę do Japonii proszone są o zapłacenie kolejnej transzy za wyjazd u ks. Proboszcza.
- Pragniemy zorganizować 5—dniową pielgrzymkę samolotową do Rzymu w listopadzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie.
- W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin: śp. Witold Kamiński l. 90 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej. Jego i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
- Wszystkim miłym Gościom i drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski, dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
