Interactive Coloring

drag iconDrag any color from the left toolbar to an area or text in the page. A blue outline will indicate a droppable element.

drag iconOn mobile, wait a tiny bit until you drag the color drop.

WILNO – program (październik 2023)

PIELGRZYMKA DO KOWNA I WILNA

09-12.10.2023

PARAFIA CHRYSTUSA MIŁOSIERNEGO GDYNIA

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ WIESŁAW PHILIPP

dzień I09.10.2023poniedziałekZbiórka uczestników wycieczki o godz. 6:00 w wyznaczonym miejscu. Przejazd na Litwę trasą : Gdańsk, Elbląg, Ostróda, Olsztyn, Mrągowo, Giżycko, Suwałki na przejście graniczne polsko-litewskie w Budzisku ( 404 km ). Dalsza podróż do Kowna ( 100 km ). Po przyjeździe do Kowna położonego u zbiegu Willi i Niemna spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie centrum historycznego miasta. Miasta , które w roku 2022 stało się Europejską Stolicą Kultury 2022. Obiadokolacja i przejazd do hotelu w Wilnie na nocleg.
dzień II10.10.2023wtorekŚniadanie. Spotkanie z wileńskim przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Litwy : Katedra św. Stanisława – kościół wzniesionego z fundacji Władysława Jagiełły z jedenastoma kaplicami, z których największa to kaplica św. Kazimierza (patrona Litwy) z jego relikwiami, następnie  Plac Ratuszowy, siedziba Prezydenta Litwy, przejście zaułkiem Bernardyńskim pod pomnik A. Mickiewicza, zwiedzanie Muzeum poety, zaułek gotycki z kościołami św. Anny i Franciszkanów – Bernardynów, dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, przejście ulicą Szklaną na Plac Ratuszowy. Przerwa na lancz , kościół św. Kazimierza, Cela Konrada na dziedzińcu Klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, kościół św. Teresy, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
dzień III11.10.2023środaŚniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd autokarem do domu, gdzie mieszkała siostra Faustyna Kowalska, a dzięki której malarz Eugeniusz Kazimirowski namalował w 1934 r. obraz „Jezu, ufam Tobie”. Możliwość odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przejazd do kościoła św. Michała, a następnie do kościoła św. Piotra i Pawła (czas wolny na lancz), potem wizyta  na Górze Trzech Krzyży (oglądnie pięknej panoramy Wilna), następnie Cmentarz na Rossie i przejazd do kościoła Miłosierdzia Bożego. Czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.
dzień IV12.10.2023czwartekŚniadanie. Wyjazd do Trok. Zwiedzanie zamku wielkiego księcia Kiejstuta i jego syna Witolda położonego na wyspie oraz zapoznanie się z kulturą karaimów (narodu pochodzenia tureckiego mieszkającego w Trokach), możliwość zjedzenia typowych pierogów tj. kibiny karaimskie. W drodze powrotnej przystanek w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Powrót w godzinach wieczornych do miejsca wyjazdu.  Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA: 1250 ZŁ OD OSOBY (przy uczestnictwie 40 osób)

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu „Panorama” Wilno
 • śniadania w formie bufetu
 • obiadokolacje,
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).  

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia 5zł/dzień
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 5zł i Pomocowy 5zł
 • napojów do obiadokolacji,

UWAGI:

 • Msza św. codziennie w miejscach uzgodnionych z Opiekunem Duchowym
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,