Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019

1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00.
  2. W czwartek o godz. 16.30  modlitwa dziękczynna za dar intronizacji  z prośbą o jej dobre owoce.
  3. W piątek 13. września przypada kolejny dzień czuwania fatimskiego. W  programie uroczysta Msza św. o godz. 19.00 (nie będzie Mszy św.  o godz. 18.00), po Mszy św. ok. godz. 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski a o godz. 20.30 Apel Jasnogórski i procesja wokół kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na procesje przynieśmy ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się katecheza sakramentalna dla dzieci klas III przygotowujących się do I- komunii św. wg następującego porządku:
    • III a – w środę o godz. 15.30
    • III b – w środę o godz. 16.15
    • III c – w czwartek o godz. 15.30
    • III d – w czwartek o godz. 16.15

Dzieci z innych szkół niż SP 34 dołączają się do jednej z tych grup. Rodzice przyprowadzają i odprowadzają dzieci do salki katechetycznej przy plebanii.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
  6. W tym tygodniu rozpoczyna się także katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Katecheza odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
  7. Panów ze wspólnoty św. Józefa i wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy  w czwartek o godz. 18. na Mszę św. a po Niej około godz. 19.00 na spotkanie do salki na plebanii.
  8. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzy zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na spotkanie do kościoła.
  9. Od następnej niedzieli całą młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Msze św. niedzielne na godz. 18.00.
  10. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
    • w piątek: wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
    • w sobotę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  12. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej w godzinach  urzędowania można zgłaszać intencje mszalne na 2020 rok.
  13. Informujemy, że w ubiegła niedzielę zebraliśmy na Gdańskie Seminarium Duchowne 910,50 zł.  Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
  14. Przypominamy, że br. organizujemy pielgrzymkę autokarową zachodnią ścianą Polski w dniach 19-22 września, a także pielgrzymkę samolotową do Gruzji w terminie 19- 26 października br.
  15. Przy wyjściu z kościoła  można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa      Niedzielnego, Niedzielę i naszą parafialną gazetkę Miłosierdzie oraz kolejny numer czasopisma biblijnego Galilea.
  16. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!